کد مطلب: 93852
 
4 کشور خریدار 63 درصد نفت ایران
نفت ایران و مشتریان آسیایی‌اش+ اینفوگرافی
 
صادرات نفت خام ایران در ماه گذشته میلادی به بالاترین میزان از ماه فوریه تاکنون رسید. ایران ۲.۲۸ میلیون بشکه نفت خام در این ماه صادر کرده است که بخش اعظم آن به ۴ کشور آسیایی چین، هند، ژاپن و کره جنوبی صادر شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
صادرات نفت خام ایران در ماه گذشته میلادی به بالاترین میزان از ماه فوریه تاکنون رسید. ایران ۲.۲۸ میلیون بشکه نفت خام در این ماه صادر کرده است که بخش اعظم آن به ۴ کشور آسیایی چین، هند، ژاپن و کره جنوبی صادر شده است.
به گزارش نکونیوز، تولید نفت خام ایران بنا به بررسی‌های پلتس در ماه سپتامبر ۳.۸۳ میلیون بشکه در روز بوده است. تولید نفت خام ایران نسبت به ماه اوت تغییری نداشته است.
بزرگ‌ترین مشتریان نفت خام ایران در ماه سپتامبر ۴ کشور آسیایی بوده‌اند. چین ۶۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام از ایران وارد کرده است. پس از چین، هند ۴۵۰ هزار بشکه در روز نفت خام از ایران وارد کرد. واردات نفت خام هند از ایران که در ماه اوت کاهش یافته بود و به پایین‌ترین میزان در ۱۸ ماه گذشته رسیده بود، مجدداً در ماه سپتامبر افزایش یافته است.
بعد از چین و هند، ژاپن و کره جنوبی بیشترین نفت را از ایران وارد کرده‌اند. در مجموع، ۶۳ درصد نفت خم صادراتی ایران به این چهار کشور آسیایی صادر شده است.
کل صادرات نفت اوپک در ماه سپتامبر ۲۵ میلیون و ۸۹۰ هزار بشکه در روز بوده است. ۴ کشور آسیایی در مجموع، ۴۶ درصد از نفت صادراتی کشورهای عضو اوپک را خریداری کرده‌اند.
اعضای اوپک در ماه اوت، ۲۵ میلیون و ۳۳۰ هزار بشکه نفت خام در روز صادر کرده بودند و آمارها حاکی از این است که صادرات نفت اوپک در ماه ستامبر افزایش قابل توجهی داشته است.
چین در ماه سپتامبر ۴.۲۸ میلیون بشکه در روز، نفت خام از کشورهای عضو اوپک وارد کرده است و بزرگ‌ترین مشتری نفت اوپک بوده است. هند در رتبه دوم واردکنندگان نفت اوپک قرار دارد. هند به تنهایی به اندازه کل قاره اروپا از اوپک نفت وارد کرده است. میزان واردات نفت خام هند از اوپک در ماه سپتامبر ۳.۰۶ میلیون بشکه در روز بوده است. پس از چین و هند، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی، کشورهایی بوده‌اند که بیشترین سهم را در واردات نفت خام اوپک داشته‌اند.
اینفوگرافی زیر را ببینید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵