کد مطلب: 52807
 
یک میلیارد نفر بدون دسترسی به انرژی زندگی می کنند
دنیای بدون انرژی چه شکلی است؟!
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸
دنیای بدون انرژی چه شکلی است؟!
در زندگی امروز انرژی تقریبا به اندازه هوایی که تنفس می‌کنیم و آبی که می‌نوشیم، اهمیت دارد. با این حال هنوز هستند کسانی که به انرژی قابل اطمینان و پایدار دسترسی ندارند.
به گزارش نکونیوز، گفته می‌شود که در دنیای امروز نزدیک به یک میلیارد نفر بدون دسترسی به انرژی قابل اطمینان زندگی می‌کنند. آیا می‌توانید زندگی در دنیای بدون انرژی را تصور کنید؟
نشنال جغرافی گزارش تصویری فراموش‌نشدنی از زندگی کسانی که فقدان انرژی، چالشی هر روزه برای آنان است منتشر کرده است.
1- هند کشوری است که تقریبا یک چهارم جمعیت آن هنوز به انرژی برق دسترسی ندارند. سندیپ دی، عکاس این اثر گفته است: «در یک جهان ساده احساسات هنوز وجود خواهند داشت و داستان‌ها هم احتمالا روایت خواهندشد.»
2- چرخ‌فلکی در ناشیک، شهری در جنوب غرب هند، که بدون استفاده از برق و توسط نیروی یک انسان به حرکت درآمده است. آدیتیا وایکول، عکاس این اثر، می‌گوید: «دیدن چهره‌های تار مردان جوان، این لحظه باورنکردنی را واقعی‌تر می‌کند.»
3- زنی که ساری خود را در استفاده از نیروی خورشیدی خشک می‌کند. رعنا پاندی در این تصویر از نور و سایه به خوبی استفاده کرده است.
4- پاکستان با بحران انرژی روبه‌روست. عامر حمزه می‌گوید یک پنل کوچک خورشیدی در گوشه بیابانی در پاکستان این فرصت را فراهم کرده تا مردم محله گوشی‌های همراه خود را شارژ کنند اما باقی جنبه‌های زندگی بدون انرژی برق بسیار بدوی بوده و به‌نظر می‌رسد که زندگی به یک قرن گذشته بازگشته است.
5- اثری از دیپانکار داستیدار، عکاس هندی، از شهر باستانی وارانسای در نزدیکی رودخانه کنگ
6- در جهان بدون انرژی، دیگر جایی برای خودروها هم نیست و طبیعت می‌تواند ادعا کند که روزی تمامی خودروها به دامان آن باز می‌گردند.
7- کاسه‌هایی از جنس خاک رس در بنگلادش که به انتظار خشک شدن در نور خورشید هستند. بیش از یک سوم جمعیت این کشور به انرژی برق دسترسی ندارند.
8- ریکشاها، کالسکه‌هایی که به‌جای اسب، انسان آن را به حرکت درمی‌آورد در داکا، پایتخت بنگلادش، هنوز هم یک وسیله معمول برای حمل و نقل است.
9- کارگران در چین با استفاده از نیروی بازوی خود قایق‌ها را از اب بیرون می‌کشند. چین هر ساله برای تامین برق صدها میلیون جمعیت شهرنشین خود میلیون دلار را هزینه می‌کند.
10- پسری که در حال بازی کردن با اسباب‌بازی خود در سیلیگوری است، جایی در شمال شرق هند که خبری از اسباب‌بازی‌های مدرن برقی نیست.
11- جایی در یک جاده در شمال اتیوپی. بیش از 620 میلیون نفر در صحرای آفریقا بدون دسترسی به انرژی برق زندگی می‌کنند
12- قطع برق در کینشازا، در جمهوری دموکراتیک کنگو، امری روزانه و البته گاه غیرمنتظره است.
13- در یک روستای بدون برق، با فرا رسیدن شب انجام کارهای به‌ظاهر ساده روزانه هم سخت‌تر می‌شود. اینجا موزامبیک است، جایی که مردمانش مانند اکثر کشورهای آفریقا با مشکل کمبود انرژی روبه‌رو هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵