کد مطلب: 73604
 
افزایش قیمت نفت
اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها به توافق، «بسیار نزدیک» شده‌اند
رایزنی‌ تولیدکنندگان نفت در ونزوئلا
 
نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا عنوان کرد که کشورهای عضو اوپک و غیرعضو اوپک به توافق برای ایجاد ثبات در بازار نفت، «بسیار نزدیک» شده‌اند. این امر باعث شد تا قیمت نفت امروز دوشنبه، در اولین روز بازگشایی بازارها افزایش یابد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا عنوان کرد که کشورهای عضو اوپک و غیرعضو اوپک به توافق برای ایجاد ثبات در بازار نفت، «بسیار نزدیک» شده‌اند. این امر باعث شد تا قیمت نفت امروز دوشنبه، در اولین روز بازگشایی بازارها افزایش یابد.
به گزارش نکونیوز، مذاکرات بین کشورهای عضو اوپک در حاشیه اجلاس غیرمتعهدها در ونزوئلا برای ایجاد ثبات در بازار نفت و اجرای طرح فریز نفتی وارد مراحل تازه‌ای شده است و رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده که ممکن است در ماه جاری «پاسخ قطعی» به ثبات بازار نفت داده شود.
روسای جمهور ونزوئلا، ایران و اکوادر در حاشیه اجلاس غیرمتعهدها برای ایجاد ثبات در بازار نفت با هم مذاکره کرده‌اند و به گفته رسانه‌های ونزوئلایی، نتایج این مذاکرات مثبت بوده است.
در عین حال، لیبی که قرارگاه بود روز گذشته اولین محموله نفتی خود را از سه بندر این کشور بارگیری کند، به دلیل مبارزه بین شورشیان و نیروهای امنیتی موفق به انجام این کار نشد و این امر نیز بر افزایش قیمت نفت در روز دوشنبه تأثیرگذار بود.
لیبی قصد دارد ظرف هفته‌های آینده تولید نفت خود را دو برابر کند و آن را به ۶۰۰ هزار بشکه در روز برساند. با این حال، درگیری‌های دیروز در بندر رأس لانوف لیبی نشان می‌دهد که این کشور راه دشواری برای افزایش صادرات نفت خود پیش رو دارد.
قرار است ۱۴ کشور عضو اوپک به همراه روسیه در اوایل مهر در الجزایر در مورد ایجاد ثبات در بازار نفت مذاکره کنند. این مذاکرات در سطح وزرای کشورها برگزار خواهد شد.
محمد بارکیندو دبیر کل اوپک گفته است در صورتی که وزرا در اجلاس الجزایر برای ایجاد ثبات در بازار نفت به توافق برسند، امکان فراخواندن کشورها برای برگزاری یک اجلاس ویژه در مقر اوپک وجود دارد.
در حال حاضر نفت برنت با افزایش ۱.۵۷ درصدی در ۴۶ دلار و ۴۹ سنت مبادله می‌شود. نفت خام وست تگزاس اینتر مدییت نیز با افزایش ۱.۷۲ درصدی در ۴۳ دلار و ۷۷ سنت مبادله می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵