داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 89931
 
ماجرای کاسپین، بینظیر در تاریخ دنیای متمدن
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
در کجای این دنیا چنین جسارتی برای تصرف اموال مردم وجود دارد؟ آیا حتی یک نمونه در تاریخ دنیای متمدن وجود دارد که مال مردمی که به مسئولین خود اعتماد کرده اند چپاول شود و همه سکوت کنند؟
آیا کتمان حقایق راه حل مشکلات میلیونها نفر خانواده سپرده گذاران است؟ شاید طی چهار دهه اخیر چنین امتحان بزرگی سر راه مسئولین قرار نگرفته است که سربلند در حمایت از حقوق مردم از این امتحان بیرون آیند. اینجا شعار جواب نمیدهد و التزام عملی به اصولی که سالیان از آن حرف زده شده است می بایست نشان داده شود. اینجا معلوم می شود مزد مردمی که طی این سالیان به مسئولین خود اعتماد کرده اند و در این چهار دهه به وظائف دینی و ملی خود عمل کرده اند، چگونه با اقدام عاجل و صحیح مسئولین، به این اعتماد پاسخ داده میشود. تا حال همیشه مردم به موقع عمل کرده اند و نظر به اینکه این سپرده گذاران از اقشار مختلف جامعه هستند ،لذا در برهه های مختلف امتحان خود را پس داده اند و هم اینک نیز ۹ ماه بدون درامد برای حفظ ابروی نظام رعایت تمام اصول را کرده اند. اگر این پرونده در هر دادگاه بین المللی مطرح شود، از اموال بانک مرکزی در سطح بین المللی، کل مبالغ قراردادی (اصل سپرده و سودهای قراردادی)، به همراه خساراتی که در جهان مطابق نظر قاضی مربوطه، مرسوم است برداشت می کنند و مستقیم به سپرده گذاران پرداخت می کنند، که البته مناسبتر آن است که سیستم بانکی به وظائف خود عمل کند.
مدیر عامل موسسه اعتباری کاسپین می گوید فکر کنید کیسه پول شما را یک موتور سوار دزدیده است. ایشان با اعتراف به دزدی موسسه، سپرده گذاران را به سخره گرفته است و با ارائه اطلاعات غلط (که خود جرمی بزرگ است)،ادعا می کند حکمی دریافت کرده است که سود قراردادی را نپردازد و آنچه هم پرداخت کرده است ، از اصل سپرده ها بردارد و عملا سپرده ها و سودهای قانونی و قراردادی را مصادره کرده است ،البته هیچ مرجع قضائی این ادعای مدیر عامل کاسپین را تائید نکرده است .
آیا کسی هست به یاری مردم بی پناه که اموالشان توسط موسسه اعتباری کاسپین تصرف شده است بیاید؟ شما افرادی که همیشه حامی مردم بوده اید ، اقدامی برای این مردم مظلوم انجام دهید. ای ازادگان ،ای بزرگان روشنگری،ای کسانی که در هر سختی و ناملایمات به یاری مردم شتافته اید.این بار ساختمانی فرو نریخته است؛ معدنی دچار حادثه نشده است ؛ اما میلیونها نفر (صدها هزار نفر سپرده گذار و خانواده آنها)، در خطر جدی قرار گرفته اند و باز هم نیاز به همان توجه ملی برای حل مشکل این ستمدیدگان است. آیا کسی هست به کمک این مردم بیاید؟ آیا باید زلزله یا سیل و غیره باشد تا به کمک هم بشتابیم؟ این بار زندگی میلیونها هموطن بواسطه زیاده خواهی گروهی در معرض خطر است. ای آزاد اندیشان و ای حافظ منافع مردم ؛ ای اهالی و بزرگان رسانه ها ؛ ای حامیان حقوق مردم به یاری مردم بشتابید؛ ظلمی بزرگ در حق صدها هزار نفر سپرده گذار در حال انجام است ؛ آیا نتیجه اعتماد مردم این است؟
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵