کد مطلب: 52328
 
خبرگزاری های منتقد دولت، در خط مقدم استیضاح زنگنه
 
مروری بر عملکرد خبرگزاری های منتقد دولت نشاندهنده افزایش فعالیتهای آنها بر ضد وزارت نفت، در آستانه طرح موضوع استیضاح وزیر نفت در مجلس است.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۳
مروری بر عملکرد خبرگزاری های منتقد دولت نشاندهنده افزایش فعالیتهای آنها بر ضد وزارت نفت، در آستانه طرح موضوع استیضاح وزیر نفت در مجلس است.
به گزارش نکونیوز، خبرگزاری های تسنیم و فارس که از همان زمانی که زنگنه برای کسب رای اعتماد مجلسیان به نمایندگان مجلس معرفی شد، باب انتقاد از او را باز کردند، طی روزهای اخیر فعالیت خود را علیه زنگنه افزایش داده اند تا عملا در خط مقدم استیضاح زنگنه قرار گیرند. مروری بر عملکرد این دو خبرگزاری منتقد دولت و سایتهای حامی آنها نشان می دهد که نه تنها خبررسانی بر ضد وزیر نفت دولت تدبیر و امید را در دستور کار خود قرار داده اند بلکه در نقش تامین کننده خوراک فکری و محتوایی برای مخالفان وزیر نفت، چه در مجلس و چه در خارج از آن ظاهر شده اند؛ بطوریکه رسالت اطلاع رسانی خود را فدای تهیه محتواهایی کرده اند که خارج از حیطه وظایف یک رسانه و در قامت یک فعالیت سیاسی – حزبی نمود پیدا می کند. در همین راستا خبرگزاری تسنیم در چند گزارش با محورهای "منابع انسانی، انتصابات، عدم تصمیم‌گیری برای طرح­های بلا­تکلیف، مباحث توسعه، منفعل ماندن در برابر مشکلات بخش بالا­دستی نفت و گاز در صنعت نفت" عملکرد وزارت نفت را در دو ساله گذشته بررسی کرده و خبرگزاری فارس نیز با تهیه گزارش هایی، زنگنه را متهم به افتتاح پروژه هایی کرده که در دولت گذشته آغاز شده است؛ بدون آنکه درباره دلایل تاخیرهای طولانی در افتتاح این پروژه ها در زمان دولت گذشته توضیح دهد.
به نظر می رسد این بار زنگنه در مقابل رسانه های قدرتمند مخالف دولت و لابی سیاسی – رسانه ای آنها در مجلس، کار دشواری پیش رو دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵