کد مطلب: 45966
 
عرضه اوراق سلف نفتی در بورس انرژی
 
عرضه اوراق سلف نفتی با یک روز تاخیر در روز سه شنبه اول اردیبهشت در بورس انرژی انجام می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۹
عرضه اوراق سلف نفتی با یک روز تاخیر در روز سه شنبه اول اردیبهشت در بورس انرژی انجام می شود.

به گزارش ایسنا، در حالی اطلاعیه عرضه اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره روز گذشته در سایت بورس انرژی ثبت شد و بر اساس آن قرار است فروش این اوراق با سود روز شمار ۲۳ درصد و سود در سررسید حداقل ۲۵ درصد عرضه شود که عرضه این اوراق به روز سه شنبه اول اردیبهشت ماه موکول شده است.

پیش از این علی سنگینیان مدیرعامل تامین سرمایه امین با اعلام عرضه ۱۰۰۰ میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک در دومرحله از روز دوشنبه ۳۱ فروردین، گفته بود: این اوراق منضم به اختیار خرید و فروش تبعی با نام، قابل معامله در بورس انرژی و معاف از مالیات است.

وی هدف از عرضه اوراق مزبور را تأمین مالی طرح های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران بیان کرد و گفت: میزان مجاز عرضه اولیه اوراق حداکثر در دو مرحله در فواصل یک‌هفته‌ای و در هر مرحله حدود ۵۵۰۰۰ قرارداد معادل ۵۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

سنگینیان تصریح کرد: زمان‌بندی این ابزار جهت پرداخت وجه معامله به روش نقد انجام می‌شود. همچنین مهلت تسویه در دوره عرضه اولیه و معاملات ثانویه یک روز کاری پس از انجام معامله و تسویه نقدی در سررسید حداکثر پنج روز کاری پس از آخرین روز معاملاتی خواهد بود.

مشاور پذیرش ، متعهد خرید بازار اولیه و بازارگردان این اوراق شرکت تأمین سرمایه امین بوده و سود روز شمار این اوراق ۲۳ درصد است که در پایان دوره زمانی قرارداد یکسال ۲۵ درصد سود تضمینی به دارندگان آن پرداخت شده که این سود می تواند تا سقف ۲۸ درصد هم افزایش یابد.

علاقمندان به خرید این اوراق باید توجه داشته باشند که قیمت هر برگ از اوراق ۱۰.۶۷۲.۰۰۰ ریال بوده و برای خرید این اوراق باید کد بورسی یا همان کدی که با آن سهام خریداری می شود، در اختیار داشت همچنین باید به کارگزاری های دارای مجوز بورس انرژی مراجعه شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵