داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86015
 
شماره شبای مشمولان سهام عدالت
 
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه هنوز 22 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت به سامانه مربوطه برای اعلام شماره شبای بانکی مراجعه نکرده اند، گفت: در یک ماه گذشته 250 هزار شماره شبای بانکی ثبت شده مشمولان سهام عدالت مورد تایید قرار نگرفته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه هنوز 22 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت به سامانه مربوطه برای اعلام شماره شبای بانکی مراجعه نکرده اند، گفت: در یک ماه گذشته 250 هزار شماره شبای بانکی ثبت شده مشمولان سهام عدالت مورد تایید قرار نگرفته است.
سیدجعفر سبحانی روز سه شنبه درباره آخرین وضعیت ثبت شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالت در سامانه مربوط به آن به خبرنگار ایرنا گفت: این افراد کسانی هستند که سامانه سهام عدالت مراجعه و یک شماره شبا بانکی در سامانه ثبت کرده اند اما پس از بررسی و سنجش آن توسط سازمان خصوصی سازی، تعلق شماره شبا به شخص مشمول احراز نشده و شبا مورد تایید قرار نگرفته است.
وی افزود: در برخی موارد هم حساب بانکی مشمول راکد یا مسدود بوده و شبا توسط بانک مربوطه معتبر اعلام نشده است.
وی با بیان اینکه برای کسانی که شماره شبا بانکی آنها مورد تایید قرار نگرفته، پیامک ارسال شده است، گفت: این افراد باید در فرصت باقیمانده تا پایان شهریور ماه امسال شماره شبای دیگری که حساب آن به نام خود فرد مشمول است، در سامانه ثبت کنند تا امکان دریافت سود سهام عدالت را داشته باشند.

** 22 میلیون مشمول شماره شبا وارد نکرده اند
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با یادآوری اینکه از 47 میلیون مشمول دریافت سهام عدات بالغ بر 25 میلیون نفر شماره شبای بانکی خود را در سامانه ثبت کرده اند، اظهار داشت: 22 میلیون مشمول باقیمانده نیز باید در اسرع وقت نسبت به ورود به سامانه و ثبت شماره شبای خود اقدام کنند.
سبحانی خاطر نشان کرد که مشمولان می توانند با مراجعه به بانک های عامل کشور، شماره شبای بانکی خود را دریافت و در سامانه سهام عدالت وارد کنند و در این زمینه هیچ تفاوتی بین بانک ها وجود ندارد.

**پرداخت سود در نیمه دوم امسال
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: مجمع عمومی شرکت های تحت پوشش سهام عدالت برای سال مالی 95 در نیمه نخست امسال برگزار می شود و از این رو پرداخت سود سهام عدالت به نیمه دوم امسال موکول شده است.
سبحانی خاطر نشان کرد: هر گونه اقدام برای توزیع سود سهام عدالت، به طور گسترده توسط سازمان خصوصی سازی از طریق رسانه های معتبر از جمله صدا و سیما، خبرگزاری های رسمی و نشریات اطلاع رسانی می شود.
وی از مردم خواست، مراقب پیام های دروغینی که درباره توزیع سود از سوی برخی سایت ها و کانال های سودجو منتشر می شود، باشند و فریب آن را نخورند.
سبحانی کل مشمولان سهام عدالت را حدود 47 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: در شرایط کنونی هیچ برنامه ای برای عضویت افراد جدید برای سهام عدالت در دستور کار نیست و هرگونه ادعا در این زمینه با انگیزه کلاهبرداری مطرح می شود.
به گزارش ایرنا، سامانه سهام عدالت با هدف اطلاع هموطنان از صورت حساب خود و نیز دریافت شماره شبا برای واریز سود سهام در نیمه دوم امسال، از اسفند ماه پارسال به نشانی اینترنتی www.samanese.ir آغاز به کار کرده است.
مشمولان می توانند با مراجعه به شعبه بانک های عامل، استفاده از دستگاههای خودپرداز بانکی یا از طریق اینترنت بانک و تلفن بانک شماره شبای 24 رقمی حساب های خود را دریافت کنند.
10 سال مهلت قانونی برای اینکه از محل سود سهام عدالت، بدهی مشمولان بابت خرید سهام پرداخت شود، به پایان رسیده و برای هر فرد 10 میلیون ریال (یک میلیون تومان) سهم اختصاص یافته است.
در این 10 سال، از محل سود سهام عدالت مقداری سود به خزانه واریز شده و اکنون با پایان مهلت 10 ساله، سهام قابل واگذاری است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵