کد مطلب: 57125
 
واکنش معاون اول رییس‌جمهور به صحبت‌های زنجانی علیه زنگنه
اگر زیاد پول دارد چرا پول مملکت را نمی دهد؟
 
در شرایطی که فردا جلسه بعدی دادگاه بابک زنجانی برگزار می شود، همچنان نوع اظهارات او در دادگاه با انتقاد مسوولان در دولت مواجه است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
در شرایطی که فردا جلسه بعدی دادگاه بابک زنجانی برگزار می شود، همچنان نوع اظهارات او در دادگاه با انتقاد مسوولان در دولت مواجه است. بطوریکه معاون اول رئیس جمهور امروز با اشاره به برخورد قهرمانه و طلبکارانه متهم نفتی با نظام جمهوری اسلامی ایران در دادگاه، گفت که دستگاه قضایی باید برخورد جدی و قاطعانه‌ای با این متهم داشته باشد.
به گزارش نکونیوز، بابک زنجانی در جلسات متعدد دادگاه، علاوه بر آنکه از موضع طلبکارانه برخورد کرد، عبارات نامناسبی هم برای وزیر نفت به کار برد که با واکنش وزارت نفت مواجه شد و حتی اعلام شد که این اظهارات از طریق حقوقی مورد پیگرد قرار می گیرد. در عین حال بابک زنجانی که وعده پرداخت بدهی خود به نفت را تا زمان مشخصی داده بود، پس از آنکه در موعد مقرر موفق به پرداخت بدهی خود نشد مدعی شد قصد پرداخت داشته اما حساب مربوطه مسدود بوده که این ادعا با تکذیب وزارت نفت مواجه شد. حال، در آخرین تحول در این زمینه، معاون اول رییس جمهور نیز به حمایت از وزارت نفت پداخته و در اظهاراتی صریح خواستار برخورد جدی تر با او شده است.
اسحاق جهانگیری در سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران با اشاره به برگزاری دادگاه متهم نفتی گفت: به هیچ وجه قابل قبول نیست فردی دو میلیارد و هفتصد میلیون دلار پول مملکت را در اختیار داشته باشد و در دادگاه از موضع یک قهرمان و طلبکار با نظام جمهوری اسلامی ایران صحبت کند. اگر این فرد صحبت از داشتن پول زیاد می‌کند چرا پول مملکت را نمی‌دهد تا از زندان خلاص شود؟ این برخورد توهین آمیز است و از دستگاه قضایی کشور درخواست می‌کنیم با این موضوع برخورد کند و کسانی که پشت پرده جهت تقویت این رفتارها عمل می‌کند با آن‌ها برخورد شود.
وی افزود:‌ این فرد یکسره به وزیر انقلابی پاک و متدین کشور آقای زنگنه تهمت می‌زند. ایشان یکی از پاکترین و با سابقه ترین وزیران و مدیران کشور هستند. معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد که باید با فساد مقابله جدی کنیم و در مقابل هرگونه فساد اقتصادی به طور جدی بایستیم.
حال باید دید در جلسه بعدی دادگاه زنجانی، که مدعی شده ۲۲ میلیارد یورو وجه نقد دارد، چه مسایلی مطرح می شود و ایا تکلیف بدهی نفتی او روشن خواهد شد؟
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵