کد مطلب: 63939
 
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز نشان می دهد:
71 درصد موافق تداوم برنامه افزایش تولید نفت
 
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز نشان می دهد ۷۱ درصد موافق تداوم برنامه افزایش تولید نفت ایران علیرغم کاهش قیمت جهانی نفت هستند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز نشان می دهد ۷۱ درصد موافق تداوم برنامه افزایش تولید نفت ایران علیرغم کاهش قیمت جهانی نفت هستند.
طی ماههای اخیر پس از آنکه ایران اعلام کرد قصد دارد میزان تولید نفت خود را به میزان قبل از تحریمها بازگرداند، با توجه به سقوط جهانی قیمت نفت، برخی با ایران به مخالفت برخاستند و حتی کشور عربستان طرح فریز نفتی را مطرح کرد که طبق آن میزان تولید نفت کشورها به میزان کنونی باقی بماند تا از کاهش هر چه بیشتر قیمت نفت جلوگیری به عمل آید. این درحالیست که ایران معتقد است کشورهایی که در زمان غیبت ایران در بازارهای جهانی در دوران تحریم های بین المللی بر ضد ایران تولید خود را افزایش دادند و جای ایران را گرفتند باید تولید نفت خود را کاهش دهند در غیر این صورت ایران تولید نفت خود را به میزان قبلی افزایش خواهد داد. در این میان برخی نیز در داخل کشور که از طیف منتقدان دولت هستند خواستار توقف موقت برنامه افزایش تولید نفت ایران به منظور افزایش قیمت نفت شده اند؛ موضوعی که مورد حمایت اغلب کارشناسان حوزه انرژی نیست.
به همین منظور پایگاه خبری نکونیوز نظرسنجی عمومی خود را به این موضوع اختصاص داد و از مخاطبان پرسید که آیا با تداوم برنامه افزایش تولید نفت ایران موافقید؟ بیش از 71 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به پرسش نکونیوز پاسخ مثبت دادند و بدین ترتیب اعلام کرده اند که موافق تداوم برنامه افزایش تولید نفت ایران در شرایط کنونی هستند. تنها کمتر از 39 درصد مخالف افزایش تولید نفت ایران بوده اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵