کد مطلب: 107798
 
مدیرعامل BP هشدار داد
 
باب دادلی، مدیرعامل شرکت BP در اظهاراتی گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه صادرات نفت ایران در مقایسه با دور قبلی تحریم‌ها، احتمالا فشار بیشتری به بازار نفت وارد خواهد کرد و باعث نوسان تا پایان سال خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹
باب دادلی، مدیرعامل شرکت BP در اظهاراتی گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه صادرات نفت ایران در مقایسه با دور قبلی تحریم‌ها، احتمالا فشار بیشتری به بازار نفت وارد خواهد کرد و باعث نوسان تا پایان سال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، باب دادلی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: عملکرد سیستم مالی جهان به معنای آن است که تحریم‌های آمریکا موانعی برای مشتریان ایران ایجاد خواهد کرد. خریداران از سوی هند، چین و ژاپن احتمالا با مشکلاتی از جمله عدم دسترسی به نفت‌کش‌ها و بیمه مورد نیاز برای حمل نفت ایران مواجه خواهند شد.

با وجود این‌که تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران در چهارم نوامبر آغاز می‌شود، اما عرضه نفت ایران به بازار تحت فشار آمریکا کاهش پیدا کرده است.

مدیرعامل BP گفت: از دست رفتن صادرات نفت ایران ممکن است باعث نوسان شدید قیمت‌ها و صعود نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه شود که در چهار سال گذشته بی‌سابقه خواهد بود.

دادلی گفت: ترجیح می‌دهم تصور کنم چنین اتفاقی روی نخواهد داد، اما ابهامات و نوسان زیادی در یک ماه آینده وجود خواهد داشت.

نفت برنت به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تحریم‌های آمریکا و امتناع اوپک از افزایش فوری تولید، روز سه‌شنبه در بازار لندن نزدیک به مرز ۸۲ دلار در هر بشکه معامله شد که بالاترین قیمت در چهار سال گذشته بود.

دادلی در بخش دیگری از این مصاحبه اظهار کرد: قیمت‌های نفت برای من بسیار بالا به نظر می‌رسد. تحریم‌های آمریکا این‌بار متفاوت است و دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نسبت به مواضع شش سال قبل دولت قبلی رویکرد خصمانه‌تری را در پیش گرفته است و می‌خواهد صادرات نفت ایران را تا نوامبر متوقف کند، در حالی که معلوم نیست با اعطای معافیت به خریداران بزرگ ایران موافقت خواهد کرد یا خیر.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بهبود قیمت نفت از رکود شدید و نوسان مرتبط با آن چالش جدیدی را برای بزرگترین شرکت‌های نفتی جهان ایجاد کرده است. اگرچه آنها منابع مالی کافی برای هزینه دارند، اما باید ثابت کنند که می‌توانند هزینه‌هایشان را برای راضی‌ نگه‌داشتن سرمایه‌گذاران کنترل کنند. این شرکت‌ها در دوران ریزش قیمت‌ها میلیاردها دلار سرمایه‌ گذاری را کاهش دادند تا ثابت کنند می‌توانند در قیمت‌های پایین دوام بیاورند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵