کد مطلب: 74017
 
کاهش قیمت نفت در آستانه مذاکرات اوپکی
نرسیدن به توافق نفتی یعنی «قیمت 20 دلاری نفت»
 
فعالان بازار نفت عمدتاً گمانه‌زنی می‌کنند که نشست الجزایر توافقی در مورد کاهش سطح تولید نفت کشورها در پی نخواهد داشت و این امر باعث شد تا قیمت نفت امروز سه‌شنبه با کاهش مواجه شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
فعالان بازار نفت عمدتاً گمانه‌زنی می‌کنند که نشست الجزایر توافقی در مورد کاهش سطح تولید نفت کشورها در پی نخواهد داشت و این امر باعث شد تا قیمت نفت امروز سه‌شنبه با کاهش مواجه شود.
به گزارش نکونیوز، از امروز نشست بین‌المللی انرژی در الجزایر آغاز می‌شود و قرار است فردا پس از پایان این نشست کشورهای عضو اوپک به همراه روسیه در مورد تلاش برای ایجاد
وزیر نفت ایران عصر دیروز اعلام کرد که انتظار از نشست الجزایر در حد یک نشست مشورتی است و این امر بر گمانه‌زنی منفی فعالان بازار نفت تأثیرگذار بود.
ثبات در بازار نفت با هم مذاکره کنند.
روز گذشته امیدواری‌ها نسبت به حصول توافق در نشست الجزایر بالا رفت و قیمت نفت افزایش بیش از ۳ درصدی را تجربه کرد. اما امروز امیدواری‌ها نسبت به حصول توافق کم‌رنگ‌تر شد. در واقع، وزیر نفت ایران عصر دیروز اعلام کرد که انتظار از نشست الجزایر در حد یک نشست مشورتی است و این امر بر گمانه‌زنی منفی فعالان بازار نفت تأثیرگذار بود.
نفت خام برنت در حال حاضر با کاهش ۱۸ سنتی نسبت به قیمت‌های دیروز در ۴۷ دلار و ۱۷ سنت مبادله می‌شود. نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز با کاهش ۱۰ سنتی در ۴۵ دلار و ۸۳ سنت مبادله می‌شود.
در همین حال، وزیر نفت امارات متحده عربی گفته است که در صورت موافقت سایر کشورها، امارات از طرح فریز نفتی حمایت می‌کند. با این حال وی گفته که قرار نیست کاهش سطح تولید در نشست الجزایر مورد بحث قرار گیرد.
وزیر نفت نیجریه نیز گفته که قطعاً یک توافق حاصل خواهد شد.
وزیر نفت ونزوئلا اما هشدار داده است که در صورت نرسیدن به توافق نفتی، قیمت نفت به زیر ۲۰ دلار به ازای هر بشکه خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵