داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 19397
 
زریبافان استعفاء کرد
 
مسعود زریبافان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه ای اعلام استعفا کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۳
به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، مسعود زریبافان، پنج شنبه گذشته در جلسه ای خصوصی اعلام کرد که استعفا داده است.
در این جلسه زریبافان گفت که استعفای خود را طی نامه ای تقدیم دکتر روحانی، رئیس جمهور ایران کرده است. هنوز اما از سوی دولت، جوابی به این استعفا داده نشده است.
مسعود زریبافان که قبل از ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد عضو شورای شهر تهران در دوره دوم بود، در زمان انتخابات نهم ریاست جمهوری در سال ۸۴، مسئولیت ستاد مردمی حمایت از احمدی نژاد را بر عهده داشت.
پس از پیروز احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری، علاوه بر عضویت در شورای شهر تهران، به عنوان دبیر هیات دولت نیز منصوب گردید. چندی بعد، با مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت اشغال چند پست توسط کارکنان دولت ناچار به استعفا گردید و پس از شکست در انتخابات دور سوم شوراها (که به عنوان کاندیدای ائتلاف رایحه خوش خدمت بود)، ریاست مجمع باشگاه دولتی استقلال را در دست گرفت.
زریبافان در دولت دهم، به جای حسین دهقان به عنوان معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد و پس از چندی، از ریاست مجمع باشگاه استقلال کناره‌گیری کرد.
عملکرد او در بنیاد شهید اما همواره با نقدها و واکنش هایی همراه بوده است. چندی پیش موضوع ضعف مدیریتی بنیاد شهید، مشکلات دارویی جانبازان و پاره ای مفاسد اقتصادی در شرکتهای زیر مجموعه بنیاد شهید، اعتراض و شکایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی را موجب گشت تا جایی که خجسته نماینده همدان که خود سابقا ریاست بنیاد شهید استان همدان را بر عهده داشته است بیش از سایر نمایندگان از حقوق حقه خانواده شهدا دفاع کرد.
بعد از اینکه موضوع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در دستور کار مجلس قرار گرفت، رحماندوست ایثارگر و جانبازی که هم اکنون کرسی نمایندگی مجلس را بر عهده دارد در مصاحبه ای اعلام کرد که اگر بنیاد شهید ریگی در کفش ندارد پس چرا معاونتهای بنیاد تا این حد از تحقیق و تفحص واهمه دارند؟
مسعود زریبافان، در این مدت ارتباط خوبی با حلقه اول مدیران دولت احمدی نژاد داشت. وی جایی درباره اسفندیار رحیم مشایی گفته بود که مشایی دائم‌الذکر و اهل توسل است و او را ۳۰ سال است که می‌شناسد و رفاقت دیرینه ای با او دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵