کد مطلب: 45965
 
استفاده از نفت اوپک برای رقیق سازی در ونزوئلا
 
مقامهای شرکت دولتی نفت ونزوئلا از طرح خرید نفت سبک کشورهای عضو اوپک برای رقیق کردن نفت سبک ونزوئلا خبر دادند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
مقامهای شرکت دولتی نفت ونزوئلا از طرح خرید نفت سبک کشورهای عضو اوپک برای رقیق کردن نفت سبک ونزوئلا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ونزوئلا در جدیدترین اقدام خود برای مخلوط کردن نفت سنگین، گفتگو با همکارانش در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را آغاز کرده است تا با خرید نفت سبک از آنها و مخلوط با نفت سنگین تولیدی خود بتواند درجه بهتری از نفت که قابل رقابت با نفت آمریکا و کانادا باشد، ایجاد کند.

ائولوجیو دلپینو، مدیرعامل شرکت دولتی نفت ونزوئلا (پی دی وی اِس اِی) در این باره اظهار کرد که طرح جدید بر پایه طرح پایه ای است که سال گذشته با خرید نفت از الجزایر آغاز شد، و گسترش می یابد. در این طرح نفت مخلوط شده به پالایشگاههایی که برای فرآوری نفت با غلظت متوسط طراحی شده اند، ارسال می شود. وی اشاره کرد که عرضه نفت سبک در نتیجه تولید شیل اویل آمریکا در بازارها زیاد شده است.

دلپینو عنوان کرد که این پیشنهاد در نشست ماه گذشته کشورهای آمریکایی و نیز در جلسه هفته گذشته وزیر نفت ونزوئلا با سفرای کشورهای عضو اوپک مطرح شده است. وی به بازخورد سایرین به این طرح اشاره ای نکرد، همچنین نگفت که قدم بعدی در این طرح چه خواهد بود.

این اظهارات نشان می دهد که تیم جدید مدیریتی پی دی وی اِس اِی می خواهد با بهره گیری از راههای ابتکاری نبض بازارهای آمریکا را در میانه افزایش تولید نفت این کشور، در دست بگیرد.

دلپینو افزود: ما پیشنهاد داده ایم که نفتمان را با نفت آنها مخلوط کنیم و با هم بازارها را در اختیار بگیریم. وی از آنگولا و الجزایر به عنوان همکاران احتمالی ونزوئلا برای خرید نفت سبک یاد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵