کد مطلب: 104187
 
توقف تولید در مرز عربستان و کویت
 
تولید نفت در منطقه صفر میان عربستان سعودی و کویت تا زمانی که دو طرف به توافق برسند، متوقف شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۴
تولید نفت در منطقه صفر میان عربستان سعودی و کویت تا زمانی که دو طرف به توافق برسند، متوقف شده است.

به گزارش ایسنا، بخیت الرشیدی، وزیر نفت کویت به پارلمان این کشور گفت: توقف تولید به دلیل مسائل فنی و دلایل دیگر بوده است.

رویترز به نقل از الرشیدی نوشت: مایلم تاکید کنم که هیچ تولیدی در منطقه صفر از سوی کویت یا عربستان سعودی انجام نمی‌گیرد. وی گفت: ما سرگرم کار با طرف سعودی برای حل مسائل فنی هستیم و به زودی قادر خواهیم بود تولید را در هر دو طرف مجددا راه اندازی کنیم.

این منطقه در سال ۱۹۲۲ برای فیصله دادن به اختلاف ارضی میان دو کشور ایجاد شد. طبق برآوردهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا و ژورنال نفت و گاز، این منطقه به مساحت ۶۲۰۰ مایل مربع، پنج میلیارد بشکه نفت و یک تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی دارد.

بدنبال کشف نفت در وفرا در دهه ۱۹۵۰، عربستان سعودی و کویت با مالکیت مشترک منابع نفت و گاز این منطقه موافقت کردند و تا سال ۲۰۱۵، ظرفیت تولید نفت در این منطقه به ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسید که به طور مساوی بین کویت و عربستان سعودی تقسیم شد.

تولید نفت در خشکی در منطقه صفر در میدان نفتی وفرا متمرکز شده که تولیدش را در اواخر سال ۱۹۵۳ آغاز کرد. وفرا بزرگترین میدان نفتی در منطقه صفر است که حدود ۴.۹ میلیارد بشکه ذخایر قابل برداشت دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵