داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104880
 
ماجرای خودروهای پارکینگ ایران مال
 
مدیر روابط عمومی ایران مال گفت: ۳۰۰ خودرو در پارکینگ این شرکت مربوط به ناوگان تاکسی رانی اختصاصی این مجموعه است و متعلق به هیچ یک از فرزندان مسئولان ارشد نظام نیست.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
مدیر روابط عمومی ایران مال گفت: ۳۰۰ خودرو در پارکینگ این شرکت مربوط به ناوگان تاکسی رانی اختصاصی این مجموعه است و متعلق به هیچ یک از فرزندان مسئولان ارشد نظام نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس هفته گذشته خبری مبنی بر احتکار ۲۵۰۰ خودرو خارجی در پارکینگ ایران مال در فضای مجازی و برخی از رسانه ها منتشر شد.

عدم پیگیری رسانه ها از علت وجود این تعداد خودروی خارجی در پارکینگ ایران مال از مسئولان مربوطه موجب شد تا برخی از رسانه های ضد انقلاب شایعه کنند که این خودروها متعلق به یکی از فرزندان مسئولین ارشد نظام است.

برای پیگری این موضوع با اثنی عشری مدیر روابط عمومی ایران مال گفت وگو کردیم وی در پاسخ به برخی شایعاتی که طی ساعات و روزهای اخیر مطرح شده و البته به برخی رسانه‌ها نیز راه یافته است، گفت: از شروع پروژه ایران مال قریب به هفت سال می‌گذرد و در این مدت سرمایه هنگفتی صرف ساخت بزرگترین مال ایران و خاورمیانه شده و تلاش بر این بوده تا نمادی از توانایی، تدبیر، تعقل، تلاش و تکاپوی ایرانی در پایتخت کشورمان به وجود آید. دقت در همین نکات کافی‌‌ست تا دریابیم سرمایه گذاری زودبازده جایی در این پروژه عظیم نداشته و ندارد.

وی ادامه داد: هرکسی حتی اگر از دور دستی بر آتش ساخت و ساز داشته باشد می‌داند که سرمایه گذاری هفت ساله برای احداث بزرگترین مال کشورمان که بزرگترین مال خاورمیانه و سومین مال بزرگ جهان است، هیچ سنخیتی با ورود به بازارهای زودبازده ندارد چه برسد ورود به مقوله احتکار و بی اخلاقی‌هایی که در بازار متلاطم اقتصادی دیده می‌شود.

اثنی عشری در خصوص تصاویر منتشر شده تحت عنوان احتکار ۲۵۰۰ خودرو خارجی در پارکینگ ایران مال، تصریح کرد: انتشار چنین شایعاتی سوء استفاده از فضای اقتصادی کنونی کشور و در راستای اهداف سیاسی است و نسبت دادن این اقدامات به سرمایه گذاری که اشتغال آفرینی یکی از برنامه های مهمش است، نهایت بی اخلاقی است که متاسفانه برخی رسانه‌ها نیز با این موج هم مسیر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برخلاف شایعات منتشر شده، بازار بزرگ ایران بر اساس سیاست توسعه‌ای خود و مشابه تمام مال‌های بزرگ و استاندارد دنیا که نمونه آن در برخی کشورهای کوچک منطقه نیز دیده می‌شود، از چند سال پیش برنامه‌ریزی خود را برای ایجاد ناوگان تاکسیرانی اختصاصی ایران‌مال آغاز کرده و دراین راستا قراردادی را با یک مجموعه به‌عنوان پیمانکار به امضا رسانده که در سال ۱۳۹۵ به خرید ۳۰۰ دستگاه خودرو از نوع اپتیما و سراتو منجر شد.

وی گفت: تصاویر منتشر شده مربوط به این ناوگان اختصاصی است که البته در رسانه ها اعلام شده است که این خودروها ۲۵۰۰ خودرو است.

وی خاطرنشان کرد: تنها مرجع رسمی و موثق اخبار مجموعه بازار بزرگ ایران، روابط عمومی این مجموعه است و از فعالان رسانه ای و خبرنگاران می‌خواهیم که پیش از درج اخبار و به منظور اطلاع از صحت و سقم شان با این مجموعه ارتباط بگیرند تا خدای ناکرده در دام شایعه سازان نیفتند و به مانند این شایعه، به واسطه چند تصویر و بی اطلاعی در خصوص شان اطلاعات غلط و کذب مخابره نکنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵