کد مطلب: 109001
 
پیشرفت ۷۰ درصدی طرح اوره و آمونیاک هنگام
 
مدیرعامل طرح اوره و آمونیاک هنگام از پیشرفت ۷۰ درصدی این طرح طبق برنامه خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از شانا، امیرمسعود جمشیدی، پیشرفت فیزیکی فاز یک پتروشیمی هنگام با تولید سالانه ۷۲۶ هزار تن آمونیاک را ۷۰ درصد عنوان کرد و گفت: فاز دوم طرح با ظرفیت اسمی ۱۱۵۵ هزار تن اوره ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون پیشرفت کلی طرح ۷۰ درصد و مطابق برنامه از پیش تعیین شده بدون تاخیر در حال اجراست، افزود: این طرح با برآورد سرمایه کلی ۵۳۰ میلیون یورو اجرایی شده است.
جمشیدی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات مالی در حال پیگیری استفاده از منابع مختلف هستیم، اظهار کرد: این طرح در زمان مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید و از خام‌فروشی مواد اولیه جلوگیری خواهد شد.
وی میزان افراد شاغل در اجرای پروژه را۴۱۰ نفر عنوان کرد و گفت: این افراد به‌صورت مستقیم در فرآیند ساخت با این طرح همکاری می‌کنند و یکی از افتخارات مجموعه ۴ میلیون نفر ساعت فعالیت بدون حادثه تاکنون بوده است.
پتروشیمی هنگام با ظرفیت تولید روزانه ۲۲۰۰ تن آمونیاک در فاز اول و ۳۵۰۰ تن اوره و گرانول در فاز دوم در حال آماده‌سازی در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار در فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) است و پیش‌بینی می‌شود مطابق برنامه از پیش تعیین شده فاز اول آن اسفند ۹۸ و فاز دوم آن شهریور ۹۹ به بهره‌برداری برسد
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵