داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 94970
 
جزئیات آمار تعاونی‌ها
 
بر اساس اعلام سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، تعداد کل اعضای تعاونیها ۴۱۹۶ نفر و تعداد فرصت شغلی ۳۳۷۰ نفر و سرمایه اولیه حدود ۲۳ میلیارد ریال است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
بر اساس اعلام سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، تعداد کل اعضای تعاونیها ۴۱۹۶ نفر و تعداد فرصت شغلی ۳۳۷۰ نفر و سرمایه اولیه حدود ۲۳ میلیارد ریال است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعاونی اجتماع مستقل اشخاصی است که با همدیگر توافق کردند تا به منظور تأمین نیازها و اهداف مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود به نحو اختیاری موسسه‌ای با مالکیت جمعی تأسیس و به شکل دموکراتیک آن را اداره و نظارت کنند.

تعاونی‌ها قادرند با به کارگیری اصول تعاون و استفاده از ساز و کارهای مدیریتی مبتنی بر مشارکت اعضاء به عنوان کانون‌های ترویج عمل جمعی و فعالیت های گروهی مطرح شوند و نقش موثری در تقویت سرمایه اجتماعی، توسعه الگوهای همکاری برای ساماندهی معضلات جامعه و گروه های کم درآمد ایفا کنند.

در اصول 43 و 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به بخش تعاونی به عنوان یکی از ارکان اقتصاد کشور و نقش آن در تأمین ابزار و وسایل کار برای افراد جویای کار توجه گردیده و به اقدام موثر دولت در ایجاد تعاونی و حمایت از موسسات تعاونی به منظور افزایش کارآمدی و توانمندسازی آنها تأکید شده است.

بر اساس اعلام سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، همچنین تعداد کل اعضای تعاونیها 4196 نفر و تعداد فرصت شغلی 3370 نفر و سرمایه اولیه حدود 23 میلیارد ریال است.

همچنین متوسط تعداد اعضاء و فرصت شغلی مربوط به این تعاونیها به ترتیب 16 و 13 نفر است.

استانهای خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری به ترتیب با تعداد 30 و 25 تعاونی بیشترین تعداد تعاونیهای ثبت شده در این ماه را به خود اختصاص داده اند.

گفتنی است : در استانهای خراسان شمالی و قم در این ماه هیچ تعاونی به ثبت نرسیده است.

بیشترین تعداد تعاونیهای ثبت شده به ترتیب در فعالیت های "کشاورزی" و "صنعت" به ترتیب با تعداد 71 و 55 واحد هستند.

لازم به ذکر است : تعاونی های فعالیتهای "ساختمان" و "کشاورزی" به ترتیب با 1401 و 757 نفر دارای بیشترین اعضا هستند.

همچنین بیشترین فرصت شغلی مربوط به تعاونیهای "کشاورزی" و "سایر فعالیتهای خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی" به ترتیب با 879 و 677 نفر است.

گفتنی است مقایسه عملکرد ماه مهر 1396 نسبت به شهریور 1396نشان می دهد تعداد تعاونیهای ثبت شده در مهر ماه سال جاری 261 واحد (در مقایسه با ماه گذشته ( 240 واحد)، افزایشی معادل 9 درصد دارد .

مقایسه عملکرد ماه مهر 1396 نسبت به مهر 1395 نشان می دهد تعداد تعاونیهای ثبت شده در مهر ماه سال جاری ( 261 واحد) در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ( 264 واحد) کاهشی معادل یک درصد دارد که این میزان برای تعداد اعضاء افزایشی معادل 9 درصد و تعداد فرصت شغلی کاهشی معادل 13 درصد را به همراه دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵