داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 70002
 
تداوم روند روبه‌رشد بندر رجایی
 
جدیدترین آمار ها از وضعیت جابه‌جایی محموله های بازرگانی در بندر شهید رجایی نشان می دهد فرآیند رو به رشد عملیات بازرگانی در این بندر در سه ماه نخست امسال نیز ادامه داشته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
جدیدترین آمار ها از وضعیت جابه‌جایی محموله های بازرگانی در بندر شهید رجایی نشان می دهد فرآیند رو به رشد عملیات بازرگانی در این بندر در سه ماه نخست امسال نیز ادامه داشته است.

به گزارش ایسنا، سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرده بندر شهید رجایی در سه ماه نخست سال جاری رونق ۳۴ درصدی در جابه‌جایی محموله های بازرگانی را تجربه کرده است.

در مدت یاد شده ۱۹ میلیون ۹۱۶ هزار ۱۳۶ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر شهید رجایی بارگیری شده که نسبت به گذشته رشدی قابل توجه را نشان میدهد. از این رقم حدود ۱۲ میلیون ۶۱۶ هزار تن مربوط به کالا های غیر نفتی و ۷ میلیون ۲۹۹ هزار تن مربوط به کالا های نفتی می شود.

ایدنی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرده روند سعودی صادرات کالاهای غیر نفتی در این بندر ادامه داشته است که در این چارچوب با رشد ۸۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته این رقم به حدود ۸ میلیون تن رسیده است.

واردات کالاهای غیر نفتی نیز در این مدت کاهشی ۲۰ درصدی را ثبت کرده است. همچنین بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی این سازمان صادرات مواد نفتی در قیاس با مدت مشابه سال قبل رشدی ۶۲ درصدی را ثبت کرده و در طول این مدت حدود یک میلیون تن مواد نفتی نیز از طریق این بندر به داخل کشور وارد شده است.

در حوزه جا به جایی کانتینر نیز بندر شهید رجایی روند رو به جلوی خود را ادامه داده است و به این ترتیب با جابه جایی حدود ۴۸۳ هزار TEU کانتینر رشدی ۲۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش ایسنا، این آمار رو به رشد ثبت شده در بندر شهید رجایی در شرایطی به وجود آمده که بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان بنادر، پس از لغو تحریم ها ۱۳ لاینر بین المللی به آب های ایران و بندر شهید رجایی بازگشته اند.

افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی یکی از اصلی ترین اولویت های دریایی ایران را می سازد که در این بین حضور سرمایه گذاران در بندر شهید رجایی در راس فهرست سازمان بنادر قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر اعلام کرده در طول این ماه ها حدود ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جدید برای تامین تجهیزات بندر رجایی اجرایی شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵