۶
 
کد مطلب: 41013
 
در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت چه خبر است؟
 
انتشار اظهارات آقای هرمز قلاوند مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت که با ارائه آمارهایی از پیشرفت کشف ذخایر غیرمتعارف نفت و گاز در کشور خبر داده بود، با واکنش یکی از مخاطبان پایگاه خبری نکونیوز مواجه شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۶
انتشار اظهارات آقای هرمز قلاوند مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت که با ارائه آمارهایی از پیشرفت کشف ذخایر غیرمتعارف نفت و گاز در کشور خبر داده بود، با واکنش یکی از مخاطبان پایگاه خبری نکونیوز مواجه شد.
به گزارش نکونیوز، این مخاطب با ارسال مکتوبی به نکونیوز، ضمن زیر سوال بردن آمارها و اطلاعات ارائه شده توسط مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، به برخی مشکلات این مدیریت در شرایط کنونی پرداخته است. در بخشی از نظرات این مخاطب نکونیوز آمده است :
اي كاش از آقاي مدير سؤال مي شد كه چه هزينه اي بايت اين مطالعه پرداخت شده و خروجي نهائي آن در چه جايگاهي از برنامه ريزي اكتشافي منابع هيدروكربوري كشور دارد؟ آيا تكاليف ميادين مشترك تمام شده است؟ اي كاش پرسيده شود چرا در طي ٣٠ ماهه حضور در مديريت اكتشاف تعداد نيروهاي قراردادي و رسمي مديريت اكتشاف بيش از ٢٠٠ تا ٢٥٠ نفر اضافه شده در حاليكه بر اساس قانون و طبق ضوابط شركت ملي نفت بايستي مناصب و بخشهاي عملياتي و إجرائي مديريت اكتشاف واگذار می شد. چرا و با چه هدفي تعداد معاونتها از دو معاونت به چهار معاونت تغيير يافته ( و اخيراً زمزمه پنجمين معاونت نيز به گوش مي رسد) و به همين منوال بسياري از پست هاي اداري و دفتري كه جايگاهي در فعاليتهاي فني ندارند گسترده شده است؟ آيا مديريت اكتشاف كه متولي شناسايي توان هيدروكربوري در سراسر ايران است به جز تهيه دفترچه تبليغات استاني براي سفرهاي أستاني نمايندگان و دولت كار ديگري ندارد؟ اي كاش برنامه هاي مطالعاتي و پژوهشي مورد حمايت شخص مدير كه مستقيما به افراد و شركتهاي مورد توجه ايشان داده مي شود نيز مورد ارزيابي قرار بگيرند.
آنچه از تيم مديريتي كنوني در مديريت اكتشاف ديده شده است تبليغات پر دامنه و رقم و عدد سازي و اعلام نادرست اكتشاف منابع هيدروكربوري در طي دو سال اخير بوده است؛ چيزي كه به راحتي با بررسي دقيق توسط كارشناسان بي طرف صحت و سقم آن معلوم مي شود. اعلام برنامه هاي غير كارشناسي و تلاش براي ايجاد لابي گسترده اي با افراد با نفوذ و نمايندگان و استخدام و بكار گيري فرزندان آنها به عنوان بخشي از برنامه حفظ مسند و قدرت به هر قيمتي هم همچنان دنبال مي شود.
در زمان مديریت کنونی اكتشاف شاهد ريزش شديد نيروهاي كارشناسي و هدر رفت منابع مالي، عدم موفقيت در برنامه هاي اكتشافي (علي رغم سندسازي و اعلام چند باره يك اكتشاف)، بي برنامگي و حذف و بايكوت كارشناسان خبره و به استخدام در آوردن فرزندان افراد متنفذ در وزارتخانه و مجلس بوده ایم.
متاسفانه تاكنون كسي در وزارت نفت به صرافت بررسي كارنامه مديريتي مدیران کنونی اکتشاف نيفتاده است و كاش بلايي كه در مدت بيست ماهه حضور مدیریت فعلی اکتشاف در مناطق نفتخيز جنوب افتاد، براي اكتشاف روي ندهد.
اميد است با توجه به أهميت مديريت اكتشاف نفت در كشف و تغذيه شركتهاي توليدي و نيز نقش اصلي آن در ارزيابي منابع نفت و گازي مشترك مرزي نگاهي مديريتي به حضور اين تيم در راس مديريت اكتشاف صورت گيرد پيش از انكه خيلي دير شود. 
پایگاه خبری نکونیوز، بدون تایید کامل محتوای این مکتوب، آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت اعلام می کند.
Share/Save/Bookmark


مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۱۹:۲۶:۵۹
با سلام بنده از کارمندان این مدیریت هستم اینجوری هم که شما میگید نیست بحث نیرو در همه سازمان ها همین مشکل هست. در ایجاد معاونت از جمله منابع انسانی خیلی خوب شد تا افراد مشکلاتشان را با این معاونت حل کنند. در رابطه با ریس های واحد ها بیشتر واحد ها آدم های حرفه ای و شناخته شده در کشور هستند و فقط دو واحد که فنی نیستند روسای آنها بی ربط هستند. خود آقای قلاوند مرد شریفی هست و پیگیر کار و حمایت از کارکنان مدیریت بوده. لطفا اطلاعات نادرست اعلام نفرمایید
 
نفتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۰-۲۶ ۲۰:۰۴:۱۲
با سلام
١- در اينكه ایشان مرد خوبي است حرفي نيست اما آيا مدير خوبي نيز هست ؟؟؟؟ أصولا هيچ دليلي ندارد كه هر كسي كه ادم خوبي بود مدير خوبي هم باشد وجود ندارد.
٢- برنامه هاي تبليغاتي و تهيه دفترچه هاي تبليغاتي و استخدام منصوبين به افراد ذي نفوذ و وابستگان سببي و نصبي واقعا ديده مي شود.
٣- از مسائل مالي كلي خبر شنيده مي شود از إصرار بر سفرهاي خارجي تا ..... بهر حال نياز به بررسي دارد
٤- در مورد روساي إدارات در برخي موارد كمترين اگاهي نسبت به شرح وظائف كارشناسان اداره خود ندارند
٤- تنها آنچه پذيرفته است مونولوگ مدير و معاونين است و واي بر انكه نظري مخالف حتي فني و كارشناسي داشته باشد.
٥- إصرار بر حفاريها و أدامه عمليات علي رغم مخالفت بدنه فني و تحميل هزينه هاي سنگين بر وزارت نفت و تلاش بر مخفي سازي و حذف إسناد و توجيه ( برأي اينكار از إفراد بازنشسته اي استفاده ميشود كه در تمام طول مدت خدمت خود تنها به فكر منافع خود بوده اند).
6- با توجه به فضاي كنوني در وزارت نفت و تمركز علاقه مندي وزير و مدير عامل بر توليد فعلا هيچ أميدي به بررسي و بهبود نيست و لذا تنها بايد افسوس خورد بر هزينه ها و تيشه اي كه بر ريشه مطالعات واقعي اكتشافي و اينده منافع ملي ميخورد.
 
ایمان
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۱:۴۶:۴۲
باسلام..دوست عزیز این مطلب شما نشان از کینه جویی و نشات گرفته از لابی و پشت پرده بازیهای سیاسی بیش نیست..دقیقا دنبال هدف انهم از نوع تخریب می باشید...شاید از بستگان یا از کسانی هستید که به مشاور یا جمع کسانی پیوسته اید که از سال 75 یا76به بعد در این اداره میتازوندن و هنوز هم اکثر کارمندان اداه کمال نارضایتی را از امثال مشاورین کنونی و روسای قبلی دارن..خدارافراموش نکن.
 
نفتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۱۸:۲۹:۲۲
إيمان عزيز
اينطور إظهار نظر كردن فارغ از دليل و مدرك ميتواند همين اتهام را متوجه خود شما بكند كه شما امتيازات ويژه اي الان داريد كه احتمال بررسي انها با سطح حداقلي توانمندي شما ، موجب نگرانيتان شده است
كاش شما با دليل و مدرك اشاره منموديد كه كدام بخش صحيح نيست
ايا بكار گيري مشاورين بازنشسته كه واقعا در تمام طول خدمت خود هيچ ثمري نداشتند نادرست است ؟
ايا ليست بلند بالآي تقاضاهاي انتقال و بايكوت انها و حذف و منتقدين وجود ندارد؟
ايا افزايش تعداد پرسنل غير فني بويژه در بخشهاي خدماتي و اداري و به همين نحو افزايش بي رويه پست هاي اداري و افزايش تعداد معاونتها به شش عدد نادرست أست ؟
ايا نتايج حفاريها و تصميمات آني و إصرارهاي غير كارشناسي بر ادامه حفاري و عدم دستيابي بر اهداف ديده نميشود ؟
ايا إصرار بر عدد سازي و تبليغات پر رنگ و لعاب و غير واقعي را شما نديده ايد ؟
ايا بسيج همه كارشناسان فني ادارات را در تهيه دفترچه هاي تبليغي أستاني را مشاهده نكرده ايد ؟
ايا تأييد مي كنيد برخي از روسا با كمترين سطح دانش فني و تجربه تنها بر اساس توانمندي أطاعت و ربات گونه بوده است ؟؟
ايا درخواست براي بررسي وضعيت أسفبار مديريت و نگراني از هدر رفت سرمايه ملي كينه توزي شخصي است؟
اميد ان دارم روزي كه خيلي دير نباشد به وضعيت مديريت اكتشاف رسيگي شود .
 
نفتی
Romania
۱۳۹۳-۱۲-۰۶ ۱۸:۲۱:۴۱
چرا در طي ٣٠ ماهه حضور در مديريت اكتشاف تعداد نيروهاي قراردادي و رسمي مديريت اكتشاف بيش از ٢٠٠ تا ٢٥٠ نفر اضافه شده

اکتشاف کلا 200نفر نیرو داره ؟؟؟عجب بابا؟؟/ضمنا کدام مشاور ایشون بازنشسته شده اند؟؟؟ضمنا اگر هم انتقادی میکنید اینقد جسارت داشته باشید اسمتونو بنویسید ...
 
محسن ب.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۳:۱۹:۳۹
نيازي به انكار نيست. آنچه در متن امده اين است و صحيح است كه به افراد رسمي و قراردادي اكتشاف اضافه شده است و متاسفانه بيشتر اين افراد از فرزندان روسا و مديران و منصوبين و سفارش شده ها هستند.
اينكه واقعا ٢٠٠- ٢٥٠ نفر به افراد غير كارشناسي اضافه شده كه جز در تحميل هزينه به روند اجرائي كارهاا كمك چند أني نمي كنند . مشاوران بازنشسته اي كه از دو به سه نفر در طي همين سال افزايش يافته اند در حالي كه هيچيك از آنها در تمام طول خدمت خود كمك چنداني به اكتشاف نكرده اند و حتي در مواردي موجب زيان در بررسي هاي اكتشافي شده اند و موجب شده تا دوباره با صرف هزينه اي سنگين همان مطالعه مجدد أجرا گردد.
اينكه دوستان اسم نوشته اند يا نه را بايد از خودشان پرسيد و بايد در عدم تحمل تيم مديريتي در مورد انتقاد ها بايد جست و در ضمن اساس اين است كه إيرادات براي تصحيح گفته شود كه " ببين چه ميگويد نه اينكه چه كسي ميگويد "" اگر درست است كه باور كنيم و كنيد بيشتر از انچه تصور كنيد درست است.
همكاران تنها اينه اي جلوي مسئولين و مديران ارشد وزارت نفت گذاشته اند به اميد إصلاح سيستم. در اين ايا كسي اشكالي ميبيند؟؟؟
من شايد در ان جايگاه نباشيم كه مستندات و دلائل آرائه كنم اما بعنوان كسي كه شاغل در همين مديريت است تاييد ميكنم كه أوضاع مناسبي نيست و اگر نگاه به اينده داشته باشيم بايد قبول كنيم كه منجر به شرايطي ميگردد و گرديده است كه منافع ملي را با تحميل هزينه ها و عدم برنامه ريزي صحيح هدف قرار ميدهد .
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۵۵:۵۴
البته در مقابل 20 تا 30 نفر نیروی متخصص و زبده از اکتشاف خارج شدن که به تمام این 300 نفر می ارزن.
 
بی ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۱۹:۵۴:۱۲
ایمان عزیز
احتمالا شما هم از اون عزیزانی هستید که یک شبه از گرید 15 و 16 به رتبه های b و c رسیدی. مبارکت باشه عزیزم. همین جوری به فعالیتهات ادامه بده تا به زودی به رتبه z برسی. ما که بخیل نیستیم. قحط الرجال شده.
 
کارشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۰۰:۰۰:۴۸
مردخوب!!!!!
کدام مرد خوب؟؟؟
نابودگر جوانان و متخصصين و سرمايه های ملی، دست اندازی به بیت المال و...
 
بیطرف
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۱۴:۵۲:۲۲
حتما جنابعالی هم از دوستان آقای قلاوند و متنافع از شرایط بهم ریخته موجود هستید. وگرنه اگر منفعتی نداشته باشید باید که واقعیت را بگید.
 
اكتشافي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۰:۵۹:۲۹
مديريت اكتشاف در اين سالهاي اخير بدترين دوران خود را در سايه بي تفاوتي مدير عامل و وزير محترم ميگذراند و أميدي به بهبودي نيست
ليست بلندي از تقاضاها براي جابجايي و انتقال پرسنل به مديريتهاي ديگر كه توسط مدير فعلي اكتشاف با بايكوت مواجه شده دليلي بر عدم رضايت از شرايط حاكم است.
به اين اضافه نماييد سو استفاده هاي مالي
و ...... چه فايده اين گفتن ها
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۲۰:۰۱:۰۳
واقعا وضعيت مديريت اكتشاف دردناك است
و هر روز بدتر ميشود
 
محمود ك.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۲۰:۲۹:۴۱
تا موقعي كه همه چيز با عينك باندي و سياسي و گروهي ديده ميشه و منفعت شخصي بر منفعت جمعي و اينده نگري حاكم باشه أوضاع بهتر هم نخواهد شد ، سابقه اينطور مديريت نه تنها الان كه در قبل هم بوده ولي فرقش اينه كه اون موقع مديران قبل به برنامه ريزي و كادر علمي حتي منتقد اهميت ميدادند و صورت مسئله پاك نميشد و افراد حتي خلاف نظر مدير ارشد سازمان هم حرف كارشناسي ميزدند و تصميمات براساس دقت و پيگيري كارشناسي بود اما ألان ...... واقعا بي برنامه شده و بيشتر علاقه به امار هست ، جلسات بي شمار بدون نتيجه گيري و مشمول زمان و خيلي ها كه بالا نوشته شده واقعا واقعا درسته .
كادر مديريت اكتشاف ضعيف و بي تجربه است صحيح ، اما درد اصلي اينه كه بعضي آدمها دارن از اين فرصت طلائي بلبشوی مديريتي و كم دانشي مديران با چاپلوسي و تأييد دروغ نظريات مديران جيب خودشون رو پر ميكنند و كسي هم نيست كه بدونه يا براش مهم باشه
همه حرفاتون درسته اما چه فايده اوني كه بايد بدونه و ميتونه كاري بكنه يا نميدونه يا نميتونه
به حال ادم خوابيده رو ميشه بيدار كرد اما آدمي كه خودش رو به خواب زده هرگز نميشه بيدار كرد.
 
زهرا ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۲۲:۱۷:۵۴
كاري كه به نظرم داره در مديريت اكتشاف كم كم انجام ميشه يك جوري برنامه ريزي شده است و هدفش از بين بردن اين مجموعه است وگرنه هيچ ادم عاقلي نمياد يك تيم به اين بي تجربگي را يكجا بچيند و به اين زيبايي سيستم كارامدي را به بحران دچار كند شاهد اين حرفم هم همين سخن اقاي وزير است كه گفت ما در سال گذشته هيچ اكتشافي نداشتيم و اين يعني جا بيندازيد كه مديريت اكتشاف فايده اي ندارد و به بركت همين مديران ضعيف احتمالا فاتحه يكي از متخصص ترين مجموعه هاي نفت خوانده ميشود
از يك طرف هم برخي اقايان مدير و معاونين مدير درگير تسويه حساب و جناح و باند سازي براي خود هستند
خدا به داد ما كارشناسان برسه و اين همه هزينه كه داره از جيب ميره
 
همكار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۱۲:۵۴:۴۶
اين إظهار نظر چقدر پيش بيني درستي بوده با تشكيل شوراي عالي اكتشاف در وزارت نفت كه تنها يك و حداكثر دو عضو ان از مديريت اكتشاف خواهد بود عملا پيش بيني شما درست است و بدين ترتيب كم كم اكتشاف نواحي مختلف به شركتهاي توسعه اي ان ناحيه سپرده ميشود و مديريت اكتشاف با سابقه اي بيش از صد سال در مطالعه و اكتشاف منابع هيدروكربوري و با كارشناسان و كادري متخصص در زير لواي تيم مديريتي بي تجربه و خود محور نابود خواهد شد. به ياد بياوريم همين مديريت اكتشاف رتبه اول اكتشاف هيدروكربور را بين تمام شركتهاي نفتي جهان داشت و چه ميشود كرد وقتي ارشدترين مديران وزارت نفت صورت مسئله را بهتر پاك ميكنند و حفظ يك فرد را با قرباني كردن يك سيستم جبران ميكنند تا بخواهند هزينه حل مشكل را بپردازند.
 
كارشناس مديريت اكتشاف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۲۱:۳۵:۳۵
به اين نظر اطلاعات اضافه كنيد رها شدن مديريت اكتشاف و برنامه هاي شخصي مدير اكتشاف با تدريس در دانشگاه و هفته به هفته نبوده در محل كارش را
اضافه كنيد كه اقاي مدير به جاي تمركز بر مديريت كارهاي فني به مسافرتهاي خارجي علاقمند هستند و شركت در كنفرانس هاي دانشجويي را
اضافه كنيد كه مدير و معاونين ايشان بجاي برنامه ريزي عبور از بحران تحريم و بجاي هدايت تيم كارشناسي موجب سردرگمي كل مجموعه شده اند و بيشتر به فكر سمينار هاي خارجي و تبليغ سمت مديريتي خود و جذب دوستان دانشگاهي هستند
اضافه كنيد كه مدير محترم اكتشاف جلسه فني تصميم گيري را بخاطر دانشجويانش رها ميكند و كارشناسي را روزهاي متوالي براي پيگيري كار دانشجويانش مامور ميكند
اضافه كنيد مدير اكتشاف قبل از هر چيز مدير اكتشاف نفت است نه مدير توسعه و مسلط به مسائل و وسائل توليد كه به بهانه مذاكره با شركتهاي روسي براي پمپهاي درون چاهي ميرود ايا در مناطق نفت خيز يا بدنه شركت ملي نفت كارشناسي پيدا نميشود كه در انتخاب و خريد وسائل از شركتهاي خارجي هوشمندانه تر عمل نمايد
اضافه كنيد در طي اين مدتي كه تيم مديريتي در پناه حمايت گروههاي سياسي بر مديريت اكتشاف خيمه زده اند خسارتهاي غير قابل جيراني بر منافع ملي وارد شده و ميشود اگر چه كسي به اين موارد اهميتي نميدهد
 
اکتشافی
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۲۳:۱۵:۰۷
مسئله بسیار مهم و ابروریزی در مورد ایشان وجود دارد که مثل بمب صدا می کند و اسنادش موجود است و نشان می دهد که نامبرده اصلا آنی نیست که دیگران فکر می کنند.
 
محمود
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۶:۰۹
هميشه همينطوري است أدمهاي پر ادعا يك جاي كارشان عيب دارد وگرنه ...
اما چه فايده طرف داره خودش و باندي كه در مديريت اكتشاف راه انداخته حسابي جولان ميده و كسي هم نيست نيم نگاهي به پرونده اونها بكنه
 
بازنشسته مديريت اكتشاف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۴:۵۷:۱۹
براي من سوالي مطرح است كه اقاي وزير و به تبع ايشان روابط عمومي وزارت نفت و بازرسي نفت كه دولتهاي قبل را به درستي يا نادرستي مورد انتقاد قرار ميدهد چرا در مقابل اين همه نظرها و اظهارات هيچ عكس العملي نشان نميدهد يعني اينكه تنها نظر انها است كه درست است يا اينكه تنها فقط وزير و مشاوران و كساني كه أيده هاي اصلي را ميدهند درست فكر ميكنند ؟؟؟؟ اين همه نوشته و سند و ردپا چرا اهميتي نميدهند ؟؟؟
چرا هميشه بايد كارد به استخوان برسد و ضرري جبران ناپذيري يا زياني با هزينه بالا به شركت نفت برسد تا به تكاپوي جبران بيفتند ؟؟؟؟؟؟ واقعا چرا
 
فنی بی طرف
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۳:۱۰
سلام دوستان
من تازه این خبر را دیدم و جالب بود. به هرحال یک عده در مورد بی صلاحیتی گروه مدیریتی اکتشاف اظهار نظر کردند و تبادل نظر هم شده. واقعیت اینست که مشکلات ذکر شده در سایه ضعف مدیریتی آقای قلاوند به شدت بیشتری هم وجود دارد. من دنبال تخریب یا تمجید کسی نیستم و همیشه هم در هر مدیریتی ضعف هایی وجود دارد. نمی شه بگی این یکی عالی بود و اون یکی فلان. اما مناسفانه واقعیت اینه که مدیریت آقای قلاوند مشکلاتی در حد نابود کردن سیستم مدیریت اکتشاف داره و قابل گذشت نیست.
خوب این موضوع هم به مدیرعامل محترم نفت مربوطه ولی ایشون هم باید از واقعیات آگاه باشه.
با وضعیت فعلی تحریم و نبود پول و ... اتفاقا" انتظار می رود که یک مدیر توانا منصوب بشه که بتونه با بودجه کم و مشکلات زیاد بازدهی بالاتری در سیستم داشته باشه نه یه رفتار دانشگاهی غیر حرفه ای و ضعیف بدو بازدهی. عجیبه که تا حالا برقرار مونده و ادامه هم داره.
 
ب. ناظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۰۸ ۱۰:۴۲:۳۳
ديدن اين خبر و اين همه إظهار نظر براي من هم جالب بود ولي نكته اي كه هيچ يك از دوستان و همكاران اكتشافي به ان دقت نميكنند اين است كه اين جا ايران است و تا كارد به استخوان نرسد و اتفاقي غير قابل جبران نيفتد كاري نميشود مگر نميدانيد در اين كشور قحط الرجال است؟ مگر ميشود روابط عمومي نفت كه مسؤول انتقال نظريات جامعه به مديران ارشد است اين خبر را نديده باشد؟ مگر نميبينيد و نميدانيد كه چه هزينه اي براي خبرهاي دروغ حداقل در بدنه نفت ميشود؟ اين مدير هم يكي از خَيل مديراني كه ضربه به منافع ملي ميزنند و براي خود توشه جمع ميكنند پس از اين فضاي بي حساب و كتاب استفاده كنيد و تا ميتوانيد براي خودتون و به فكر سود خودتون باشيد بي خيال سازمان و اين همه ادم بي لياقت، چرا ما بايد افسوس بخوريم ( مگر اقاي مدير اكتشاف نگفت سفره اي باز است هر كس با توان خودش از ان بهره ببرد) مگر يادتان رفته اين جمله معروف را كه " جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند،خانه اش خراب می شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد" و اينجا جزئي از جهان سوم است و اما مديرمحترم اكتشاف چيزي دارد كه ديگران ندارند و ان اعتماد به نفس كاذبي است كه با بي توجهي به نظرات كارشناسي و با حذف و بايكوت مديران و كارشناسان خبره فضا را براي جولان تيم همراه خود باز كرده است براي ليست كردن اقدامات و ضررهاي ايشون متني بلند و بالا ميشه نوشت و مستند آرائه داد اما در خانه اگر كس است يك حرف بس است راستي مدير عامل محترم به ايشون به تازگي پست جديدي داده عضويت در هيت مديره نفت خزر ! كاش ادم خيلي چيزها را نداند و ادمها را نشناسد ان وقت تحمل خيلي خبرها اسانتر ميشود و يادتان باشد روزي كه خيلي دور نيست اين تيم مديريتي ميرود و تنها خرابه اي باقي خواهد ماند و دور باطلي كه سالهاست ادامه دارد انچه بلوغ زودرس افرادي كه از سوراخ حمايت گروههاي سياسي وارد گود قدرت شده اند بر سر مجموعه نفت و مديريت اكتشاف بطور اخص ، مي اورد علاوه بر هم گسيختن سيستم فني موجب دلزدگي و عدم تعهد اخلاقي در كأركنان ميشود و ديگر نبايد از كارشناسان توقع دلسوزی و كار در راستاي اهداف سازمان داشت وقتي كه مديران مجموعه به روشني تنها به منافع شخصي خود تلاش مي كنند( نگاه كنيد به مجوز استخدام فرزندان روسا، عضويت همزمان در چندين پست اداري، گرفتن وامها و امتيازات مالي گزاف ، بكار گيري حمايت و سفارش دوستان براي گرفتن پروژه ها، و......) از كاركنان و كارشناسان چه انتظاري ميتوان داشت .
 
همكار اكتشافي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۵ ۲۰:۰۲:۴۱
اقا يكي بگه اين بازنشسته ها از جون اكتشاف چي ميخوان ؟؟؟؟ بسه ديگه يه عمري همه إمكانات و امتيازها را درو كردن
نميدونم چقدر اينها حرص جمع كردن مال دارن
اخه اگه علاقه به كار بود كه اون ٣٥-٣٧ سالي كه اكتشاف بودن يه كار مفيد ميكردن
نه اينكه مدام براي اين و اون بزنن و مدام سنگ اندازي كنند
واقعا كه مديريت اكتشاف بي در و پيكر شده
هنر اين اقايان فقط و فقط تشكيل جلسه است و شركت در جلسه و أمان از يك كار فني و مفيد
هدايا كي از دست اينها راحت ميشيم
 
بازنشسته اكتشاف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۱۷:۳۸:۴۹
همكار اكتشافي عزيز
به نكته اي توجه نكردي و اون هم اينه كه اين اقايون اصلا قرار نيست كار كنند چنانكه اون همه سال هم فقط غر ميزدند و تا امتيازا رو ميگرفتند اروم ميشدند وقتي هم بهتون ميگفتند كاري كنيد يا مسؤوليت كاري را قبول كنيد زمين و زمان رو بهم ميدوختند
هنر اينها دو چيز است موج سواري و نوچه پروري و هيچ چيزي جز تداوم منافع شخصي انها را إقناع نميكند الان هم دارن نوچه هاي خودشون رو بال و پر ميدن تا فعلا بمونن
دريغ از يك پيشنهاد فني و دريغ از يك كار خودجوش . فقط عاشق تشكيل جلسه هستند و هميشه هم به نوعي نظرات ديگران را بنام خودشان ميزنند
خلاصه تا هستند اكتشاف روي خوش نخواهد ديد
من خودم با اين اقايان سالها از نزديك همكار و اشنا بوده ام من بخوبي به ذات اونها اشنا هستم و ميفهمم چي ميگي و معتقدم نبايد افراد بازنشسته اينقدر داخل سيستم نفت وارد شوند
ما كه راحت شديم اما واقعا خدا بداد شما جوونها برسه با اين دو نفري كه اكتشاف رو توي دست گرفتند و شما از سابقه و كارنامه اونها بيخبريد
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۰ ۱۳:۳۶:۴۰
آوردن نیروهای شرکت های خصوصی شده (دادن پست به افراد بلاسمت) و گذاشتن این افراد بالای سر افراد با سابقه و با سواد، یکی از روشهای این تیم جهت تداوم حکومتشان می باشد. سفر خارج بیشتر و پاداش بیشتر به قیمت نابودی اکتشاف. دولت تدبیر و امید کجاست؟ دیگر امیدی در اکتشاف باقی نمانده و یآس و سرخوردگی فرا گیر شده است. هر کس که امکان کار در بیرون از نفت رو داشت، استعفا داد و رفت. نیروهای با مدرک دکتری و با بیش از ده سال تجربه رو زیر دست یک لیسانس بلاسمت گذاشتن تا به هدف خودشون برسن. نتیجه اینکه این نیروها هم از نفت خارج شدن. خدا خیرشون نده
 
کارمند اکتشافی
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۲۲:۳۴:۲۴
بنده از نیروهای عملیاتی و فنی این مدیریت هستم متاسفانه تمام مطالبی که توسط این خبرنگار بیان شده صحت داشته و با کمی تحقیق میتوان به ضعف کامل مدیریتی پی برد. از طرفی بدلیل وجود ناعدالتی ها در تمام زمینه های اداری و قطع بخش مهم از حق و حقوق کارشناسان فنی این مجموعه شاهد کاهش بی سابقه این افراد بوده ایم که البته اگر بستن راه خروجی توسط مدیر نبود چه بسا نیروهای بیشتری ریزش می کردند. الان نیز مدیریت اکتشاف در شرف اعتراض عظیم نیروهای اقماری خود میباشد چرا که چند ماه اخیر حقوق عملیاتی آنها قطع شده و پرسنل با مشکلات مالی عدیده ای روبرو هستند.
 
ماموریت موقتی
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۲۳:۲۸:۳۷
بنده به عنوان کارمند اکتشاف با این مقاله و اعتراضات همکاران موافقم. اما در مورد مطلب این همکار عزیز باید عرض کنم که مدیریت اکتشاف به عنوان یک واحد مدیریتی در شرکت نفت اصولا نباید پروژه اجرایی و صحرایی داشته باشد تا نیاز به نیروی اقماری داشته باشد بلکه پروژه های اکتشافی باید در شرکت های فرعی شرکت نفت و در حوزه عملیاتی هر یک تعریف شده و مدیریت اکتشاف به مانند سایر مدیریت های شرکت نفت فقط نظارت عالیه داشته باشد. نکته دوم اینکه از زمان قطع سیستم اقماری در مدیریت اکتشاف هیچ یک از نیروهای اقماری به اداره مراجعه نکرده اند بلکه 15 روز در ماه به صورت ماموریت موقت به ناحیه رفته و 15 روز دیگر را به صورت غیر قانونی در منزل و در شهر خود تشریف دارن و حتی نیروهای تهرانی نیز به اداره نمی آیند و برای آنها حضور در اداره رد می شود و علاوه بر این تخلف اداری آشکار، به هر یک از این همکاران ماهانه 120 ساعت اضافه کار هم داده می شود !؟ به بیان ساده پس از حذف پست های اقماری از طرف شرکت نفت، مدیر اکتشاف لج کرده و سیستم من درآوردی فوق را مستقر نموده است.
 
کوروش
United States
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۲:۲۶
سالیان زیادیست که در حد توان در این مدیریت انجام وظیفه کرده ام، اما به قطع و یقین، هرگز چنین وضعیت بی سر و سامان و از هم گسیخته ای را شاهد نبودم، نه اینکه مدیریت های قبلی ضعف نداشتند، خیر، اما هرگز به این حد و اندازه، از هر لحاظ در ضعیف ترین نقطه ... قرار نداشته است.
استخدامهای مصلحتی و باندی، آنهم درحالیکه تعداد بیشماری از فرزندان ممتاز این ملت، به درهای بسته اشتغال می خورند؛ این همه عزل و نصب های فارغ از تخصص و صرفاً به لحاظ حضور در باندها و بایکوت متخصصین زبده صرفاً به دلیل متملق نبودن و ...
نمی دانم آگاهی دارید یا خیر، اما انبوه پرونده های تخلفات مناقصاتی ادارات ژئوفیزیک، حفاری، زمین شناسی و... بقدری زیاد شده که کارشناس بازرسی نفت، بدلیل کثرت و مستدل بودن پرونده ها، در محل مدیریت اکتشاف مستقر شده است! ضعف مدیریتی در حدیست که مشاور ... رسماً از شرکتهای حاضر در روند مناقصات باج خواهی می کند وگرنه به گفته خود آنها را به خاک سیاه می نشاند! رییس اداره ... به دلیل فساد اخلاقی، امر بر و مسئول اجرای اوامر فردی شده که همگان از فساد شخصیتیش آگاهند. آقای ...، تا کی باید در سمینارها، خجالت زده فن بیان و سواد اندک حضرتعالی باشیم؟ چرا فکر می کنید اینکه شما قبل از تمام دانشمندان، کاشف رادیوی دو موج بوده اید! برای متخصصین و مدیران این صنعت، جالب است؟! آیا به راستی از مدیر تخصصی ترین مجموعه صنعت نفت که دیگر به تدریج این عنوان را فراموش می کند، در شرایطی که صنعت نفت جهان، به دقیقه و ساعت پیش می روند و هر روز بهینه می شوند، انتظار چنین است؟ مباد که این اندک مانده از اکتشاف هم نابود شود...
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۲۳:۳۴:۲۲
نابود شد و رفت. به زودی منحل و کارکنان آن پخش خواهند شد. باند حاکم هم که خوب این موضوع را فهمیده تلاش می کند تا حداکثر سوء استفاده را در فرصت باقیمانده بکند. راستی پروژه رقومی سازی نقشه های زمین شناسی با مدیریت آقای گ و پیمانکاری آقای ش پس از 15 سال هنوز تمام نشده ؟ از پیمانکار کمپینگ زمین شناسی چه خبر ؟ و خیلی چیزای دیگه که همه می دونیم ...
 
کوروش
United States
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۲:۳۳
سالیان زیادیست که در حد توان در این مدیریت انجام وظیفه کرده ام، اما به قطع و یقین، هرگز چنین وضعیت بی سر و سامان و از هم گسیخته ای را شاهد نبودم، نه اینکه مدیریت های قبلی ضعف نداشتند، خیر، اما هرگز به این حد و اندازه، از هر لحاظ در ضعیف ترین نقطه ... قرار نداشته است.
استخدامهای مصلحتی و باندی، آنهم درحالیکه تعداد بیشماری از فرزندان ممتاز این ملت، به درهای بسته اشتغال می خورند؛ این همه عزل و نصب های فارغ از تخصص و صرفاً به لحاظ حضور در باندها و بایکوت متخصصین زبده صرفاً به دلیل متملق نبودن و ...
نمی دانم آگاهی دارید یا خیر، اما انبوه پرونده های تخلفات مناقصاتی ادارات ژئوفیزیک، حفاری، زمین شناسی و... بقدری زیاد شده که کارشناس بازرسی نفت، بدلیل کثرت و مستدل بودن پرونده ها، در محل مدیریت اکتشاف مستقر شده است! ضعف مدیریتی در حدیست که مشاور ... رسماً از شرکتهای حاضر در روند مناقصات باج خواهی می کند وگرنه به گفته خود آنها را به خاک سیاه می نشاند! رییس اداره ... به دلیل فساد اخلاقی، امر بر و مسئول اجرای اوامر فردی شده که همگان از فساد شخصیتیش آگاهند. آقای ...، تا کی باید در سمینارها، خجالت زده فن بیان و سواد اندک حضرتعالی باشیم؟ چرا فکر می کنید اینکه شما قبل از تمام دانشمندان، کاشف رادیوی دو موج بوده اید! برای متخصصین و مدیران این صنعت، جالب است؟! آیا به راستی از مدیر تخصصی ترین مجموعه صنعت نفت که دیگر به تدریج این عنوان را فراموش می کند، در شرایطی که صنعت نفت جهان، به دقیقه و ساعت پیش می روند و هر روز بهینه می شوند، انتظار چنین است؟ مباد که این اندک مانده از اکتشاف هم نابود شود...
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۵۴:۳۷
ضمن تشکر از دست اندرکاران اخبار نفت ، لطفا" کلیه نظرات را کما فی سابق بدون سانسور نمایش دهید ، شاید فکری به حال وضعیت افتضاح این مدیریت صورت گیرد.
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۵۴:۳۸
ضمن تشکر از دست اندرکاران اخبار نفت ، لطفا" کلیه نظرات را کما فی سابق بدون سانسور نمایش دهید ، شاید فکری به حال وضعیت افتضاح این مدیریت صورت گیرد.
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۲۰:۳۸:۳۶
خنده دار هست كه اين همه نظر و گفته شده اما دريغ از يك واكنش
جالبه نه !!!!!!!!!
رسانه ها بايد چشم سوم مديران ارشد هر سازمان باشند و نارسايي ها را منعكس كنند
اما چرا در ايران كسي به رسانه و به انعكاس نظريات ارزشي قاىل نيست .......
 
همکاری از همکاران اکتشافی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۹:۲۲
دوستان و همکاران گرامی در بدنه صنعت نفت
اگر رسانه ها را جایی بای بازتاب نظرها و انعکاس واقعی صدای کارکنان بدانیم انتظار داریم که حداقلی از نظرات کارشناسان مورد توجه قرار گیرد اما ظاهرا هیچ کسی برای نقطه نظرات اهمیتی قائل نیست
باید برای این سیستم و این شیوه اداره کردن مدیریت تاسف خورد
متاسفیم برای مدیریت اکتشاف نفت که در چنبره سو مدیریتی دچار شده است که بیرون آمدن آن تنها با اضمحلال مدیریت اکتشاف امکان پذیر است
متاسفیم برای بازرسی محترم نفت
متاسفیم برای روابط عمومی نفت
متاسفیم برای دفتر مدیر عامل
متاسفیم برای تمامی واحدهاو ارگانهای نظارتی نفت که هیچ کاری نکردند
و بماند تا دوران پسا تحریم ریزش شدید نیروهای کارآمد را ببینید
اما یادمان باشد فرمایش رهبری معظم انقلاب را که اخیرا فرمودند در مورد خیانت آنهایی که امکان و شرایطی را برای خروج نخبه ها و سرمایه های فکری از کشور ایجاد میکنند
 
همكار اكتشافي
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۱۳:۵۵
جاي شگفت است كه با آنكه اطمينان دارم مقام وزارت عقيده دارند لياقت، شايستگي ، علم و... افراد بايد مناسب مقام و مسئوليتي باشد كه بعهده آنها قرار ميگيرد ، مشاراليه هـمچنان .....
اميد است مسئوليت ها بر عهده افرادي مدبر گذاشته شود تا كارشناسان با تجربه دلسرد نشوند.
 
كارشناساني از مديريت اكتشاف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۰۰:۳۷:۵۲
بعنوان كارشناسان مديريت اكتشاف ، بي برنامگي همراه با سودجويي هاي شخصي و منفعت طلبي هاي مديران ارشد بقدري آزار دهنده است كه با بي انگيزه ساختن كارشناسان منجر به ركود بي سابقه اي در برنامه ها و نتايج كارهاي اكتشافي شده است . حذف و بايكوت نيروهاي مستقل همچنان ادامه دارد و البته سفرهاي خارجي بي دليل مديران . سو مديريت و بي تجربگي معاونين همراه با جولان باز نشسته هايي كه در تمام سالهاي گذشته تنها كار انها باند بازي و دسته و گروه سازي و نوچه پروري بوده است .
چه كسي اما أهميت ميدهد وقتي همه در خواب خوش خرگوشي هستند و مدير عامل محترم و مقام وزارت براي لحظه اي به نتيجه اقدامات خود نمي انديشند
ابقاي يك تيم ضعيف مديريتي را چه كسي پاسخ خواهد داد و چه زماني براي جبران خواهد بود ؟؟؟
ما هم متاسفيم براي همه انها كه نميشنوند و براي خودمان كه راه گزيري نداريم.
بايد منتظر بود تا صداي خوش اين تبرها كه بر استخوان نحيف اكتشاف مي ايد صبح فردايي به گوش سنگين انانكه به حكم وظيفه الزام به برنامه ريزي و جوابگويي دارند برسد و چه دير اين صدا خواهد رسيد گويا ......
 
محمود ف.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۱:۱۸:۲۶
همانكه دوستان در نوشته هايشان بارها اشاره كردند الان دارد اتفاق مي افتد مديريت اكتشاف در آستانه از هم پاشيدن قرار گرفته است ، واقعا حفظ يك مدير ناكارامد يعني اينقدر ارزش دارد كه يك مجموعه متخصص را فداي ان بكنند ؟
تيم مديريتي ناكارامدي كه جز تبليغ و جز شعار و جز ظاهر سازي و جز منعت طلبي شخصي هيچ ثمري نداشته است.
خواهش ميكنم سانسور نكنيد حداقل براي انكه همكاران همه ببيننند و به اميد انكه مديريت اكتشاف از اين بحران مديريتي و اين تهديد به سلامتي عبور كند البته با تغيير تيم مديريتي و شيوه سياست گذاري شركت نفت .
 
همگار
United States
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۲۱:۲۵:۲۷
با عرض ادب , بر همگان در مدیریت اکتشاق آشکار است که مشارالیه شایسته وزنی نیست که به او داده اند امید است عفلانی عمل گردد.
 
اکتشافی
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۵:۰۳:۴۳
آخرین شاهکارهای آقای قلاوند در راستای ایجاد انگیزه در نیروهای با سابقه و کاری مدیریت. انتصاب متصدی امور پرسنلی به عنوان رئیس امور اداری - انتصاب نیروی بلاسمت شرکت عملیات به عنوان رئیس خدمات عمومی
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۵:۰۴:۰۱
آخرین شاهکارهای آقای قلاوند در راستای ایجاد انگیزه در نیروهای با سابقه و کاری مدیریت. انتصاب متصدی امور پرسنلی به عنوان رئیس امور اداری - انتصاب نیروی بلاسمت شرکت عملیات به عنوان رئیس خدمات عمومی
 
عباس
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۶:۱۱
سلام بر همکاران عزیز و گرامی.
پیرو مباحث مطرح شده در بالا باید اضافه نمود، هدف از تعریف پروژه در مدیریت اکتشاف،سفر خارج آن هست. چه بسا بسیار از پروژه های زمین شناسی و ژئوفیزیک تعریف شده در مدیریت از این نوع هستند.
سفرهایی که جز به دور ریختن پول مملکت هیچ ثمره ای ندارد. چرا که همه این سفرها در مورد مباحثی می باشد که در داخل اسناد تمام آن موجود هست.
لازم بود این موضوع را یادآوری کنم

 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۸:۲۱:۳۵
آقا یعنی یک آدم عاقل در کل شرکت نفت نیست که به حرف این همه کارشناس توجه کنه
همه اش که نمیشه منفعت طلبی شخصی داشت
یعنی هیچ کسی بنای تغییر و ارزیابی مدیران و معاونین تازه کار مدیریت اکتشاف را ندارد؟؟؟
طرف یک مجموعه 300 نفری را تویل گرفته که رتبه اول در اکتشاف نفت داشته والان تعداد نیروی غیر متخصص به 3-4 برابر و تعداد کل نیروها به 800 نفر رسیده و البته کارایی و نتایج اسف بار حفاریها هم به کنار انتخابهای نادرست هم مسلکهای خودشان هم به کنار ، این همه باند بازی و این همه هزینه کرد بی حاصل را کسی واقعا نمیخواهد ببیند ؟؟؟؟؟
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۲:۳۶:۰۶
کار اکتشاف تمامه. به فکر جایابی باشیم.
 
حسین م.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۶:۲۷:۲۵
راست میگن کار اکتشاف تمومه و هر کی باهوش تره الان دنبال جای ببهتری میگرده. اوضاع خیلی خرابه ... اوضاع اکتشاف خیلی هم ریخته و دیگه هم درست نمیشه ......
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۵:۰۵
دوستان خوب نکو نیوز بعنوان یک رسانه رسالت دارید که نظرات را منعکس کنید تا شاید و شاید مسئولی بشنود و ببیند . لطفا کمافی سابق اینکار را بکنید
ممنون
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۲۰:۰۶:۵۱
از سايت وزين نكونیوز ممنون هستيم كه با انعكاس نظرات كارشناسان موجب ايجاد تغيير در راس مديريتي شد و مدير اكتشاف بركنار گرديد اميد كه وابستگان او نيز به جاي اصلي خود بر گرديد و اين زنجيره پر از خطا و ناكارامدي و منفعت گرايي شخصي قطع شود.
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۹:۳۶
مدیر اکتشاف برکنار شد. هرمز قلاوند از مدیریت اکتشاف برکنار شد. امیدواریم که هرچه زودتر ب س هم به ایشان بپیوندد.
 
اكتشافي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۵ ۲۰:۴۱:۴۳
اميدواريم كه نتايج اين جابجايي مديريتي كه با خون دل سه ساله همراه بود چيزي باشد كه موجب نظامندي و برنامه دار شدن فعاليتهاي مديريت اكتشاف گردد بركناري ب. س و همه دوستان فرصت طلبي كه ثانيه اي رنگ عوض كردند شايد لازم باشد و هست اما ايا يك نفر ميتواند منشأ خيري باشد و تغييري ايجاد نمايد ؟؟ يا نياز است نوعي خرد جمعي براي بازسازي نهادهاي تصميم گيري مديريت اكتشاف بكار گرفته شود و ارزومندم مدير جديد جسارت و شجاعت و روح بلند تغيير و تحول را داشته باشد . و بر توانايي نيروهاي داخل اكتشاف اعتماد كند نه به نيروهاي بيروني و نه به بازنشسته هايي كه بخش عمده اي از شرايط كنوني معلول فعاليت غلط انهاست.
 
كارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۲۱:۵۹:۲۶
اقا پس كي اين بازنشسته ها دست از سر مديريت اكتشاف بر ميدارند مدير هم عوض شد اما اينها همچنان هستند .....بسه ديگه ...اخه از جون مديريت اكتشاف چي ميخوان ........ هر چي امتياز بوده رو درو كردن حالا هم دوبله سوبله پول مفت ميگيرن و دريغ از يك كار مفيد (اگه واقعا دلشون ميسوخت همون زمون خودشون كار ميكردن نه اينكه الان ديگه ول نميكنن )..... براي بقاي خودشون هم شده دارن نوچه پروري ميكنن ....واقعا كه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۰:۱۵:۵۴
برادر هیچوقت این دوقلوی افسانه ای دست از سر اکتشاف بر نمیدارند و نوچه های اونها تداوم موندنشون را تضمین میکنن.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۷:۳۹:۱۲
متاسفانه برادر جان مدیر جدید مرعوب و مغفول است گرفتار رویاهایی در حاشیه/ فاتحه اکتشاف را باید خواند
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۹:۰۳
ب س رنگ عوض کرده و شروع به چاکری مدیر جدید نموده است. برای وی فقط پول و پست و مقام و سوء استفاده از موقعیت مهم است. لذا بعید نیست با چاپلوسی همچنان با نوچه های خود بر سر کار باشند.
 
مهدی ت.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۷:۴۰:۴۸
آدمهایی از سنخ ب س و همه آنهایی که یک شبه راه ده ساله را بدون آمادگی مدیریتی و کاری طی میکنند در عمل برای ماندن با هر خفت و خواری حاضرند هر کاری را بکنند. این قصه سر دراز دارد
کاش روزی باشد و بیاید که هر کسی سر جای خود باشد.
 
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۱:۵۱:۳۴
موافقیم. آقای بهمن سلیمانی کلیه نیروها را منزوی و عصبی کرد. قراردادها را به سمت و سوی شرکتهای دوستان خودش در کشور اسپانیا و... هدایت کرد. در نابود کردن اکتشاف نقش تعیین کننده ای داشت. حالا نوبتش رسیده که به حسابش رسیده شود.
 
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۵:۵۳
چرا مدیر جدید، معاونین ناکارآمد مدیر قبلی را تغییر نمی دهد ؟ امیدواری ایجاد شده با آمدن آقای هندی، دارد به یأس تبدیل می شود.
 
علی
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۲:۴۲:۲۰
بخشی از ناکارامدی ها مربوط به روسای فعلی ادارات هم هست
در خصوص تصمیم حفاری زال، مدیر خودش هم گفت که دکل ترخیص بشه چون ریسک اکتشافی بالایی داره ولی آقای سلیمانی و همراهانشون مخالف ترخیص دکل بودند
ولی خوشبختانه با درایت آقای هتدی جلوی این موضوع گرفته شد و مانع از حیف شدن پول بیت المال شدند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۹:۰۴:۵۳
برادر من کدام درایت؟
آقای هندی حتی نتوانست روی حرف خودش بایستد کمی سرو صدا کرد و بعد آنچنان خام و رام شد که هر چه میخواهند میکنند و مدیر سر در برف فرو برده.
چه فرقی کرده با قبل؟ جز اینکه نامنظم تر شده و مردم سرگردان تر.
 
م.ج.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۹:۰۵:۵۵
زال که با همون دکل ترخیصی در حال حفاری هست :):)
پس خیلی ذوق زده نشید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۹:۴۴:۱۷
ههههههه اقاي هندي ؟؟؟؟؟؟
 
ا. ع. ف.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۹:۰۷:۱۷
چرا باید عوض کند؟ اینها که خوب میدانند چطور به طرفی بروند که مدیر را رام کنند؟ مگر ما آدمها از چاپلوسی بدمان میآید؟
مدیر هم همینطور!
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۲۰:۳۵:۲۰
برادر من از چه کسی چه انتظاری داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقای هندی فقط حرف میزند همین . مطمئن باشید خودش را برکنار میکنند اما حتی نمیتواند مدیر دست چندم را جابجا کند چه برسد به سلیمانی .
این پیراهن برای همه اینها خیلی بزرگ بوده و هست پس تا توی اون خودشون را پیدا کنند زمان زیادی میخواهد
 
همکاری در اکتشاف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۹:۰۳:۰۰
در مدیریت اکتشاف جز یاس و نامیدی و سرگردانی خبری نیست.
مدیر در تردید و دو دلی است و معاون اکتشاف در فکر نیروهای خودش.
جز هدر دادن زمان و هزینه و عمر کارشناسان خبری نیست.
این مدیر با آن همه امید که داشتیم بسیار توخالی تر و بسیار بی اراده تر از آنی است که تصور کنید.
معاون اکتشاف در حال قلع و قمع منتقدین است و همچنان بر اریکه حکمرانی.
چه کسی باور میکند که تغییری رو به بهبود باشد در سازمان دولتی
همیشه بطرف انحطاط است نوچه های ب. س. در اداره زمین شناسی فقط بله قربان میگویند و به منافع شخصی خود فکر میکنند.
راستی آقای مدیر آکتشاف طرحی داری ؟ و جوابی برای این همه امید که به تغییر بسته شده بود؟
متاسفم برای همه آنها که به سربلندی و پیشرفت و شفافیت مالی در اکتشاف امید بسته بودند.
 
م.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۲۰:۳۳:۰۸
من از زمانی که بازنشسته شدم حس میکنم روح تازه ای گرفتم اما مدیریت اکتشاف که همه جوانی و عمرم درآن گذشت در حال نابودی است.
تیمی از مدیران بی تجربه و خودخواه و بی اراده بر آن مدیریت میکنند و تبدیل به مدیریت خانوادگی شده است. هر جا نگاه میکنی روابط نسبی و سببی افراد را چیده است. در طول خدمتم چندین مدیر دیده ام و خودم مسئولیت داشته ام اما آقای هندی یعنی همین مدیر جدیدی که من چندین بار دیدم آدم بی تجربه و یک دنده و ترسویی است بیشتر به اتکای حامیان بیرونی جولان میدهد و برنامه ای برای اکتشاف ندارد جز آنکه برای خود از این پشم کلاهی بدوزد و رزومه خود را پر کند . اقای سلیمانی هم که پرونده اش پر از فسادهای مختلف است همچنان بر سر قدرت است و تیشه بر ریشه اکتشاف میزند. تبلغ و بزرگنمایی کارهای کوچک رونق دارد و اما واقعا هیچ دستاوردی نداشته اند. به هم ریختن ادارات و سرخوردگی همکاران طی دو سال گذشته و مهمتر از همه هزینه های بسیار زیاد گوشه ای از این مدیریت مشعشع است. تا سلیمانی و عبدالهی و .... بر سر کارند زوال اکتشاف حتمی است.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۹:۳۵:۲۳
همکار گرامی خوشا بحالت که راحت شدی . این روزهای حیرانی و سرگردانی و آشفته را ندیدی. خوشا بحالت که هر روز معاون عشق تلگرام را که مدام سرش توی موبایل است را زیارت نمیکنی. خوشابحالت که تزهای مشاورین ارشد مدیر را نمیشنوی. که برنامه هایی بی هیچ پایه و اساسی تنها بر اساس آنچه در شرکتهای خارجی نصفه نیمه دیده اند را برای اکتشاف پیچیده اند.
همکار محترم میدانم تو هم دلت برای اکتشاف میسوزد اما چه فایده باند فاسد و کم توان قبلی همچنان بر سرکارند و مدیر در فضای بی وزنی در ایده آلهای جهان دیگری سیر میکند.
خدا به حق این روزها عاقبت مارا ختم به خیر بگرداند.
 
اکتشافی سابق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۰۶:۱۷:۱۶
سلام به دوستان اکتشافی
من یک توصیه به شما دارم و اون اینکه از اکتشاف برید بیرون. درخواست بدید به کاریابی و برید از اکتشاف . چیزی برای ماندن نمونده . دقت کنید قبل از فروپاشی خودتان را نجات بدید . هیچکس به فکر شما نیست . به فکر منافع ملی نیست به فکر شرکت نفت نیست به فکر حفظ سرمایه نیروی انسانی نیست. مدیر و معاونی که علنا میگوید کار نمیخواهد دنبال رزومه شخصی خودش و منافع باند و گروه خودشان هستند . من این کار را کردم و خودم را از دست اکتشاف راحت کردم الان آرامش خیال دارم. فقط آدمهایی اونجا مقبول هستند که سرسپرده و مطیع و بی اراده هستند . نه مدیر لایق پستش هست و نه معاونین ایشون. اما وقتی قحط الرجال است حداقل برای خودتان عذاب درست نکنید.
 
رضا
۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۷:۲۳
این اختلاس کمر اکتشاف رو شکوند
امیدواریم حسابرسی درستی صورت بگیره
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵