داخلی عکس خبر
 
کد مطلب: 55603
 
بهره‌وری در سایه نوسازی ناوگان
 
یک کارشناس صنعت هواپیمایی معتقد است در روزهای پس از اجرای برجام استفاده از حداکثر توان داخلی و بالا بردن سطح بهره وری در استفاده از منابع اقتصادی کشور اهمیت بسیار بالایی دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
یک کارشناس صنعت هواپیمایی معتقد است در روزهای پس از اجرای برجام استفاده از حداکثر توان داخلی و بالا بردن سطح بهره وری در استفاده از منابع اقتصادی کشور اهمیت بسیار بالایی دارد.
 
بشارتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، تصریح کرد: اگر بخواهیم در روزهایی که اقتصاد ایران بار دیگر به عرصه جهانی باز می گردد به مشکلات سابق دچار نشویم و واردات محور اقتصاد نشود باید نگاهی ویژه به افزایش بهره وری صورت گیرد و بیشترین استفاده از منابع داخلی در دستور کار قرار گیرد.
 
به گفته وی این رویکرد در شرایطی اجرایی خواهد شد که صنعت هواپیمایی ایران بیشترین نیاز را به جذب هواپیماهای جدید دارد و قطعا نمی توان نیاز جدی کشور در این عرصه را فراموش کرد.
 
این کارشناس صنعت هواپیمایی تاکید کرد : در حال حاضر نزدیک به نیمی از هواپیماهای موجود در ناوگان ایران زمین گیر هستند و مابقی نیز میانگین سنی نسبتا بالایی دارند. این در شرایطی است که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده ما نزدیک به 400 هواپیمای جدید نیاز خواهیم داشت و قطعا فضای پس از برجام بهترین فرصت را به ما می دهد که نیاز ناوگان خود را تامین کنیم.
 
بشارتی حفظ نگاه دوگانه در سیاست های پس از لغو تحریم ها را جز اولویت های اصلی کشور برشمرد و گفت: اگر بنا باشد سیاست های اقتصادی مقاومتی پیگیری شوند قطعا استفاده حداکثری از توان داخلی و البته بهره گیری از فضای ایجاد شده برای اقتصاد کشور امری حیاتی و کلیدی است که باید در کنار هم مورد بهره برداری قرار گیرند. صنعت هواپیمایی ایران در کنار نیاز به هواپیماهای جدید باید در تجهیز امکانات و جذب سرمایه گذار برای فرودگاه های خود نیز اقدام کند و ماه های آینده فرصتی مناسب برای این امر ایجاد می کند.
 
وی خاطرنشان کرد: ایجاد یک ارزیابی جدی از وضعیت نیازهای صنعت هواپیمایی به طوری که بتواند به شکلی دقیق آینده سیاست ها را روشن کند در طول ماه های آینده اهمیت خواهد داشت. در قالب این برنامه ریزی می توان هم نیازهای آینده بازار را تامین کرد و هم اولویت های اقتصاد مقاومتی به عنوان برنامه بلندمدت کشور را در دستور کار قرار داد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵