کد مطلب: 108895
 
کوتاه برای زنگنه
 
گمانه زنی در مورد انتصابات اخیر مدیران ارشد وزارت نفت تحت تاثیر اصلاحات جدید قانون منع به کارگیری بازنشستگان سوژه جدید رسانه های حوزه نفت است. به نظر می رسد مهمتر از گمانه زنی در مورد اسامی افراد باید در مورد توانایی های مورد نیاز برای هر یک از این پست های کلیدی صحبت شود. در این نوشتار ماموریت های کلیدی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در 3 سال آینده و شایستگی هایی که برای تصدی پست مدیریت این شرکت الزامی است بررسی شده است. درصورت انتخاب فردی بدون این ویژگی ها، نیازی نیست که برای تکمیل پرونده ناموفق وزیر در حوزه پتروشیمی تا پایان دوره صبر کرد و پایان افسانه زنگنه در نفت را از همین امروز می توان تصور کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷
احسان نجابت

به هرصورت قانون منع به کارگیری بازنشستگان به رده های بالاتر مدیریتی نیز رسید و معاونین وزرا و استانداران را نیز شامل شد. هرچند که به نظرم سن و سابقه کار به تنهایی معیارهای خوبی برای ردصلاحیت افراد برای پست های مدیریت ارشد نیستند اما به هرصورت قانونی است که باید اجرا شود. این قانون در وزارت نفت تبعات وسیعی خواهد داشت و تقریبا تمامی پست های کلیدی و اصلی وزارتخانه را دچار تحول خواهد کرد. یکی از این مناصب معاون وزیر درامورپتروشیمی است که اهمیت سیاستگذاری این حوزه در شرایط تحریم های جدید بیش از پیش نشان داده شد. هر روز گزینه های متعددی برای این پست کلیدی این وزارتخانه توسط رسانه ها گمانه زنی می شود. برای شناسایی مناسب ترین گزینه باید اول مشخص کرد در سه سال آینده قرار است چه اقداماتی انجام شود و ماموریت این شرکت چیست.
در شرایط موجود دو پارامتر اصلی تعیین کننده ماموریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی است. اول درک فضای کسب وکار صنعت باتوجه به مالکیت و مدیریت بخش خصوصی در این صنعت و موضوع دوم تحریم ها و نقش این صنعت در کاهش مشکلات ارزی کشور و نقش متقابل آن در توسعه و حیات این صنعت است. با درک این دو نیروی کلیدی و درهمکنش متغیرهای اصلی این صنعت می توان گفت که کارویژه های اصلی این شرکت در این برهه عبارتند از:
۱-
کمک به طراحی روش های داخلی و نوین برای تامین مالی طرح های توسعه ای صنعت و کمک به پیشبرد آنها
۲-
تعامل با بانک مرکزی و وزارت صمت و شرکت های تولیدی پتروشیمی برای تامین کاتالیست و مود شیمیایی، قطعات یدکی و خدمات پشتیبانی مورد نیاز صنعت
۳-
کمک به وزارت صمت برای مدیریت بازار داخلی محصولات پتروشیمی و صادرات محصولات
۴-
تعامل با وزارت نفت برای تامین و تعیین نحوه پرداخت هزینه خوراک واحدها. بدیهی است که اقدامات بسیاری برای بهبود عملکرد کلان صنعت باید صورت پذیرد اما میزان موفقیت در این ۴ فاکتور شاخص های اصلی موفقیت در این دوره خواهند بود.
باتوجه به کارکردهای اصلی بیان شده به نظر می رسد فردی برای مدیریت این شرکت در این دوره مناسب است که این ویژگی ها را داشته باشد. ۱. مقبولیت در صنعت تا بتواند نقش نمایندگی، یکپارچه سازی و هدایت شرکت های خصوصی تولیدی را ایفا نماید. ۲. شهرت و پشتوانه سیاسی و فنی شخصی تا بتواند نفوذ و اثرگذاری لازم در مراکز دولتی مرتبط را داشته باشد ۳. انگیزه، شجاعت و توان مدیریتی تا توان تاب آوری در برابر چالش های پیش رو و کمک به وزیر و وزارتخانه در حوزه پتروشیمی را داشته باشد و منشی وزیر در امور پتروشیمی نباشد ۴. سلامت و نداشتن بارمنفی برای وزارتخانه و شخص وزیر
وزیر محترم نفت باید بپذیرد که صنعت نفت پیشانی جبهه نبرد اقتصادی پیش روست و حجم سنگین کار پیش رو دیگر اجازه نمی دهد که همچون گذشته به جای مدیران توانمند از کسانی استفاده شود که بیش از موثر بودن هماهنگ با وزیر باشند. لازم است فردی بسیار توانمند با اختیارات وسیع در این سمت قرار گیرد و ذهن وزیر محترم را از موضوعات این بخش از وزارتخانه آزاد کند. امیدوارم با انتخاب فردی شایسته و توانمند منافع این انتخاب در وهله اول برای صنعت و پس از آن برای بهبود کارنامه نه چندان موفق وزیر در حوزه پتروشیمی موثر باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵