داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 20141
 
توفیقی: تغییر رییس دانشگاه علامه طباطبایی در دست بررسی است
 
سرپرست وزارت علوم می‌گوید: اطلاعاتم تا الان اینگونه است که بنده به عنوان گزینه نهایی معرفی می‌شوم ولی باز تصمیم‌گیری با رئیس جمهور است و زمان آن طبیعتا از طرف رئیس جمهور اعلام می‌شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۶
جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم در حاشیه اولین نشست با روسای دانشگاه‌های کشور در پاسخ به سوالی درباره تغییر رئیس دانشگاه علامه گفت: تغییر رئیس دانشگاه علامه را از مدت‌ها پیش پیشنهاد کردند و مربوط به روزهای اخیر نیست، خود اعضای هیئت علمی دانشگاه در این زمینه پیشنهاداتی داشتند که در حال بررسی است و تصمیم‌ نهایی اتخاذ خواهد شد. وی در پاسخ به تسنیم درباره اختیارات سرپرست وزارتخانه در عزل و نصب‌ها و مخالفت برخی از نمایندگان با عزل و نصب‌های صورت گرفته توسط سرپرست وزارتخانه‌ها نیز گفت: سرپرست وزارت علوم اختیارات وزیر علوم را دارد و این در حوزه تصمیم‌گیری قوه مجریه است البته نظرات نمایندگان نیز در این زمینه محترم است.

توفیقی در پاسخ به سوال دیگری درباره تغییر روسای دانشگاه‌ها نیز اظهار داشت: واقعیت این است که در برنامه‌های اخیر من چنین چیزی نیست و من با همین همکارها کار خود را ادامه می‌دهم و انشاءالله بعد از سرپرستی نیز همین‌گونه است و اگر هم باشد درحد ضرورت است ولی پیش‌بینی من این است که با همین همکاران می‌توانم ادامه داد.

سرپرست وزارت علوم درباره معرفی وزیر علوم و زمان آن به مجلس نیز افزود: اطلاعاتم تا الان اینگونه است که بنده به عنوان گزینه نهایی معرفی می‌شوم ولی باز تصمیم‌گیری با رئیس جمهور است و زمان آن طبیعتا از طرف رئیس جمهور اعلام می‌شود. وی در پاسخ به سوالی دیگری به واکنش‌های اخیر درباره انتصابات صورت گرفته در وزارت علوم اظهار داشت: منافاتی بین حکم سرپرستی و وزیر نیست و وزارت علوم اختیارهایی دارد و می‌تواند معاونت‌ها را تغییر دهد و نمی‌توانیم بگویم سرپرست چنین اختیاراتی را ندارد بلکه همه تعهدات وزیر را دارد.

توفیقی درباره وضعیت بورسیه‌ها و صدور احکام بورسیه‌های سال ۹۲ تصریح کرد: طبق ابلاغیه اخیر، اعلام شده است که تا اطلاع ثانوی تعهدی ایجاد نشود و اگر اعتبارات در این زمینه کافی باشد، همین مسئله ادامه پیدا می‌کند، در تعهدات گذشته دانشجویان مشکلاتی پیش نیامده و تمام تعهدات بورسیه ۹۲ پابرجاست.

توفیقی در پایان درباره تغییرات آینده وزارت علوم در حوزه معاونت‌ها تأکید کرد: این تغییرات در دست بررسی است و با تبادل نظر تصمیمات مورد نظر را درباره معاونت‌ها می‌گیریم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵