داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103619
 
تشکیل بازار ثانویه ارز
 
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم تشکیل بازار ثانویه ارز تاکید کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم تشکیل بازار ثانویه ارز تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، غلامرضا تاجگردون درباره وضعیت بازار ارز گفت:باید از روز اول موضوع تشکیل بازار ثانویه ارز در دستور کار مسئولان اقتصادی قرار می گرفت چرا که با دلار 4200 تومانی حجم عرضه و تقاضا به تعادل نمی رسید.

رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اینکه گفته می شود 10 درصد تقاضا در بازار ارز مربوط به تقاضای دلار با نرخ بالای 4200 تومان بوده موضوع قابل تاملی است چرا که در حال حاضر این 10 درصد حجم تقاضا و عرضه، قیمت ها را در بازار ارز تعیین می کند.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر راه اندازی بورس ارز تصریح کرد:با اقداماتی مانند تشکیل بازار ثانویه ارز با بورس ارز می توان با مکانیزم عرضه و تقاضا نوسانات بازار ارز را کنترل کرد.

تاجگردون درباره درآمد دولت از ما به التفاوت نرخ ارز پیش بینی شده در بودجه با نرخ ارز 4200 تومانی گفت:باید توجه کرد در کل درآمد دولت از ما به التفاوت نرخ ارز رقم بالایی نیست.

وی ادامه داد: اعلام نرخ 4200 تومانی دلار و پذیرش ثبت سفارش برای واردات بطور طبیعی باعث می شود ثبت سفارش با تقاضای اضافه روبرو شود.

رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اختلاف قیمت دلار4200 تومانی با نرخ دلار در بازار آزاد بطور طبیعی انگیزه واردات را افزایش می دهد چرا که برخی واردکنندگان می توانند واردات کالا را با نرخ دلار 4200 تومانی انجام دهند تا کالاها با نرخ دلار در بازار آزاد ارز بفروش برسانند که این موضوع باید مورد رسیدگی شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵