کد مطلب: 74061
 
حفارهای نفتی و گازی ایران
 
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق ١٥٩ هزار متر حفاری چاه‎های نفت و گاز در نیمه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور از سوی ناوگان این شرکت خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق ١٥٩ هزار متر حفاری چاه‎های نفت و گاز در نیمه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور از سوی ناوگان این شرکت خبر داد.
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، حمیدرضا خوشایند، با بیان این خبر گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال، در مجموع ٩٨ حلقه چاه نفت و گاز حفر و تکمیل شده است.

وی با بیان این‎که از این تعداد چاه، ٣٢ حلقه توسعه‎ای_ توصیفی، یک حلقه اکتشافی و ٦٥ حلقه تعمیری_ تکمیلی بوده است، افزود: از این چاه‎ها ٥٥ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب حفاری و آماده بهره برداری شده است.

خوشایند اظهار کرد: از مجموع چاه‎های اشاره شده، ٢٨ حلقه نیز در پروژه‎های مربوط به شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در میدان‎های مشترک آزادگان و یاران جنوبی در منطقه غرب کارون حفاری شده است.

وی، حفاری و تکمیل هفت حلقه چاه در حوزه عملیاتی شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه در موقعیت شرکت نفت مناطق مرکزی، چهار حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت سروک آذر را دیگر چاه‏ های حفر شده در نیمه نخست امسال برشمرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با اشاره به جابه‏ جایی ٩٧ دکل حفاری در دست کم ١٠ استان نفتخیز در ٦ ماه نخست امسال، گفت: این عملیات که از سوی مدیریت خدمات شرکت، بخش ترابری سنگین، انجام می شود، نقش مهم و اساسی در شتاب بخشیدن به اجرای برنامه‎های حفاری در مناطق مختلف کشور ایفا می کند.

خوشایند، به حفاری و تکمیل ٢٥ حلقه چاه از ابتدای امسال تاکنون به مدت ٤٤٨ روز زودتر از برنامه تعیین شده از سوی شرکت‎های متقاضی اشاره و اعلام کرد: مدت پیش بینی شده برای حفر این چاه‎ها از سوی کارفرما یکهزار و ٥٤٤ روز تعریف شده بود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: با تمهیدات بکار گرفته شده و تلاش شبانه روزی متخصصان و کارکنان سختکوش این شرکت در بخش‎های عملیاتی و پشتیبانی و تعامل با شرکت‎های متقاضی، حفاری این چاه‎ها در مدت یکهزار و ٩٦ روز به پایان رسید.

وی با بیان این‎که جلوافتادگی عملیات حفاری و تکمیل چاه‎ها از نظر شتاب بخشی در تحقق برنامه‎های شرکت ملی نفت ایران و افزایش تولید دارای ارزش اقتصادی بالایی است، گفت: این موفقیت همچنین سبب ترخیص زودهنگام دکل و کاربست دستگاه حفاری در موقعیت‎های جدید خواهد شد.

خوشایند با اشاره به این‎که این شرکت هم اکنون بخش عمده‎ای از بازار حفاری کشور را در اختیار دارد، عنوان کرد: ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در زمان حاضر شامل ٧٥ دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: بیش از ٤٠ دستگاه حفاری این شرکت هم اکنون در میدان‎های نفت و گاز در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در چرخه عملیات قرار دارند.

خوشایند با تاکید بر اهتمام ویژه وزارت نفت برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‎های توسعه‎ای در میدان‎های مشترک، اظهارکرد: هم اکنون ١٧ دکل حفاری خشکی و دریایی شرکت در میدان‎های مشترک نفتی در غرب کارون در استان خوزستان و استان ایلام و همچنین در فاز ١٤ میدان گازی پارس جنوبی در مدار عملیات قرار دارند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری درباره توسعه ناوگان حفاری شرکت نیز گفت: در برنامه امسال، افزایش چهار دکل سنگین و فوق سنگین خشکی پیش بینی شده که یک دستگاه آن هم اکنون در مدار عملیات قرار گرفته است، ضمن این‏‎که تعمیرات اساسی و روز آمدن سازی دکل‎ها در دستور کار قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵