کد مطلب: 17947
 
شاکی کیست؟
بررسی شکایت از سفر هیاتی۱۰۰نفره همراه رییس‌جمهوربه روسیه
 
پورمختار از دستورکار جلسه هفته ‌آینده کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس مبنی بر بررسی شکایت از سفر هیاتی100نفره همراه رییس‌جمهوربه روسیه خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۶
رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با اشاره به شکایت خبرگزاری تسنیم از دولت درباره تعداد همراهان رئیس جمهور در سفر به روسیه، گفت: بررسی این پرونده هفته آینده در دستورکار کمیسیون قرار می‌گیرد.

محمد علی پورمختار در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حاشیه های آخرین سفر خارجی رئیس جمهور، گفت: خبرگزاری تسنیم به همراه مستنداتی شکایتی را به کمیسیون اصل نود مجلس تحویل داده است.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ با بیان اینکه بنا بر قانون هر فردی می تواند از طرز کار قوای سه گانه به کمیسیون اصل نودم مجلس شکایت کند، افزود: خبرگزاری تسنیم در شکایت خود مطرح کرده که سفر رئیس جمهور به همراه ۱۰۰ نفر به روسیه تحمیل هزینه گزافی به کشور بوده چون سفر برخی خانواده های مسئولان به همراه آنها غیر ضروری بوده است.

وی با بیان اینکه بررسی شکایت از سفر دولت به روسیه هفته آینده در دستور کار کمیسیون اصل نود قرار می‌گیرد، افزود: فعلا اطلاعات اولیه ای به دست ما رسیده ولی من از واقعیت ماجرا و تعداد همراهان و جزئیات سفر رئیس جمهور به روسیه آگاهی دقیق ندارم.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه شکایت از سفر هیأتی صدنفره همراه رئیس جمهور به روسیه برای بررسی به کمیته سیاسی-نظامی کمیسیون اصل نود ارجاع شده، تصریح کرد: امیدوارم دولت جواب درست و به موقعی به این شبهات و مسائل بدهد.

خبرگزاری تسنیم در اعتراض به اقدام محمد شیخان، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری، در تکذیب خبر هیات صد نفره همراه رییس‌جمهوری در سفر به روسیه شکایتی را تقدیم کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی کرد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵