کد مطلب: 64567
 
نظرسنجی نکونیوز درباره سرنوشت صادرات گاز به پاکستان
65 درصد خواستار دریافت غرامت از پاکستان هستند
 
نظرسنجی نکونیوز نشان می دهد ۶۵ درصد معتقدند بهترین راهکار تعیین تکلیف قرارداد صادرات گاز ایران به پاکستان، دریافت غرامت از این کشور است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
نظرسنجی نکونیوز نشان می دهد ۶۵ درصد معتقدند بهترین راهکار تعیین تکلیف قرارداد صادرات گاز ایران به پاکستان، دریافت غرامت از این کشور است.
پایگاه خبری نکونیوز در آستانه سفر رییس جمهور به کشور پاکستان، در نظرسنجی عمومی خود، موضوع تعیین تکلیف قرارداد صادرات گاز ایران به پاکستان را به نظرسنجی گذاشت. صادرات گاز ایران به پاکستان طبق قرارداد باید از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز می شد اما علیرغم فراهم بودن زیرساختها برای صادرات به این کشور از سوی ایران، پاکستان هنوز خط لوله مورد نیاز برای دریافت گاز از ایران را آماده نکرده است. این درحالیست که پانزده ماه از مهلت قانونی تعیین شده برای آغاز صادرات گاز به پاکستان سپری می شود اما هنوز نه تنها صادرات گاز آغاز نشده بلکه غرامتی نیز به ایران پرداخت نشده است.
در نظرسنجی نکونیوز، ۶۵ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی بهترین راهکار تعیین تکلیف این موضوع را دریافت غرامت از پاکستان اعلام کردند. این درحالیست که ۲۹ درصد به مشارکت در احداث خط لوله در خاک پاکستان رای دادند و تنها ۶ درصد موافق تمدید مهلت پاکستان برای آغاز واردات بودند.
این درحالیست که پس از سفر هیات ایرانی همراه رییس جمهور به پاکستان که وزیر نفت نیز در آن حضور داشت، توافقاتی برای تعیین تکلیف این موضوع صورت گرفته و همگان در انتظار برداشته شدن گامهای عملی برای صادرات گاز به پاکستان هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵