داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105752
 
پیش‌بینی قیمت طلا در هفته جاری
 
در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت پیش‌بینی کردند قیمت طلا در هفته جاری روند افزایشی خواهد داشت در حالی که اکثریت سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت این فلز ارزشمند افت بیشتری پیدا کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت پیش‌بینی کردند قیمت طلا در هفته جاری روند افزایشی خواهد داشت در حالی که اکثریت سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت این فلز ارزشمند افت بیشتری پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۸ نفر یا ۵۰ درصد افزایش قیمت طلا و ۶ نفر یا ۳۸ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند؛ ۲ نفر یا ۱۳ درصد نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.

در این بین، ۹۸۹ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خرد شرکت کردند که از میان آنها ۵۵۹ نفر یا ۵۷ درصد کاهش قیمت طلا و ۳۱۳ نفر یا ۳۲ درصد افزایش قیمت این فلز زرد را پیش‌بینی کردند در حالیکه ۱۱۷ نفر یا ۱۲ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

برای هفته گذشته ۴۱ درصد از کارشناسان وال‌استریت افزایش قیمت طلا و ۴۲ درصد از سرمایه‌گذاران کاهش قیمت این فلز زرد را پیش‌بینی کرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۳.۱۰ دلار یا معادل ۰.۳ درصد افزایش یافت و در ۱۲۲۳.۲۰ دلار بسته شد. اما طلا برای کل هفته گذشته ۰.۸ درصد کاهش ثبت کرد که چهارمین کاهش هفتگی متوالی این فلز ارزشمند بود.

آدام بوتون، مدیر فارکس لایو در میان اکثر کسانی قرار دارد که انتظار دارد قیمت طلا پس از افت اخیرش، اندکی بهبود پیدا کند. طلا در هفت هفته از هشت هفته اخیر کاهش داشته است اما هیچ روندی برای همیشه ادامه پیدا نخواهد کرد. بوتون گفت: وضعیت بازار طلا در اوت معمولا مثبت بوده و این فلز در محدوده ۱۲۰۰ دلار حمایت کافی یافته است.

کن موریسون، دبیر نشریه "موریسون در بازارها" اظهار کرد شاخص دلار به یک سطح مقاومتی برخورد کرده و خوش‌بینی به طلا به پایین‌ترین سطح از دسامبر سال ۲۰۱۶ سقوط کرده است و سفته بازان رکورد بالایی از قراردادهایشان را به فروش گذاشتند. وی پیش‌بینی کرد طلا در هفته‌های آینده در محدوده ۱۲۴۰ دلار معامله شود.

شون لاسک، مدیر شرکت "والش تردینگ" نیز پیش‌بینی کرد تقاضا برای خرید ارزان طلا شکل بگیرد.

تقاضا برای طلا هفته گذشته در مراکز خرید بزرگ آسیا اندک بود و با وجود اینکه افت قیمت‌ها برخی از سرمایه‌گذاران را جذب کرد اما اکثر خریداران منتظر افت بیشتر قیمت‌ها هستند.

اما کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس نسبت به افزایش قیمت طلا اظهار بدبینی کرد و گفت: رشد قیمت این فلز در معاملات جمعه را موقتی دانست.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵