کد مطلب: 99424
 
دو سناریوی احتمالی در حادثه نفتکش سانچی
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره حادثه سانچی+ فایل پی‌دی‌اف
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد حادثه نفتکش سانچی منتشر شد. در این گزارش در بیان علت حادثه به دو سناریوی احتمالی اشاره شده است. یکی از سناریوها که ممکن است علت حادثه باشد، اختلال در سيستم ناوبری و راداری دو شناور و یا یكی از شناورها است و سناریوی دیگر از کار افتادن سيستم AIS و عدم واکنش درست از طرف دو شناور و یا یكی از شناورها است.

به گزارش نکونیوز، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تقاضای محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، درباره سانحه نفتکش سانچی و بررسی جنبه‌های فنی و مالی سانحه گزارش کارشناسی خود را منتشر کرد.

مرکز پژوهش‌ها گفته است که در کنار از دست دادن ۳۲ خدمه نفتکش سانچی، این حادثه ۱۱۰ میلیون دلار خسارت به بار آورده است. این مرکز گفته است که علت دقيق تصادم بين نفتكش سانچی و کشتی سی.اف. کریستال با بازکردن و بررسی اطلاعات جعبه سياه کشتی‌ها مشخص می‌شود.

این مرکز گفته است که در ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۲ درصد سوانح دریایی در این منطقه از دریای چین شرقی روی داده است و در کل محل حادثه‌دیدگی سانچی، بزرگ‌ترین محل سوانح دریایی در دنیا بوده است.

برای دانلود متن کامل گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد سانحه نفتکش سانچی در قالب فایل پی دی اف بر روی فایل ضمیمه (زیر عنوان) کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز نیز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵