کد مطلب: 88688
 
الحاقیه قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند به زودی نهایی می‌شود
 
مشاور عالی مدیر‌ عامل سازمان خصوصی‌ سازی از نهایی شدن الحاقیه قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند در روزهای آینده خبر داد و گفت: اصل قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند به امضا رسیده و الحاقیه آن نیز در دست بررسی نهایی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
مشاور عالی مدیر‌ عامل سازمان خصوصی‌ سازی از نهایی شدن الحاقیه قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند در روزهای آینده خبر داد و گفت: اصل قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند به امضا رسیده و الحاقیه آن نیز در دست بررسی نهایی است.

به گزارش ایلنا ، جعفر سبحانی مشاورعالی مدیر‌عامل سازمان خصوصی‌سازی با اعلام این خبر اظهار کرد: تمامی مراحل واگذاری این طرح پتروشیمی با همکاری خریداران بر اساس شرایط موجود انجام شده است و الحاقیه این قرارداد واگذاری نیز تا چند روز آینده به امضاء نهایی خواهد رسید.

وی با بیان این که سازمان خصوصی سازی با توجه به قوانین و مقررات موجود مراحل واگذاری را اجرایی می کند گفت: خوشبختانه خریداران پتروشیمی دماوند با وجود برخی مشکلات، تعامل و همکاری های لازم را معمول کردند.

به گزارش نیپنا، 80 درصد سهام پتروشیمی دماوند به کنسرسیومی متشکل از هلدینگ خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان و ساتا فروخته شده است.

بر پایه اعلام سازمان خصوصی سازی هلدینگ خلیج فارس 30 درصد سهام، ساتا 25 درصد و نفت و گاز پارسیان نیز 25 درصد سهام را در قالب یک کنسرسیوم در اختیار می گیرند و 20 درصد سهام پتروشیمی دماوند نیز در اختیار شرکت ملی صنایع پتروشیمی باقی می ماند.

شرکت پتروشیمی دماوند، تامین کننده یوتیلیتی و آفسایت فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است و در راستای تامین برق، آب، بخار، هوای فشرده، اکسیژن، ازت، گاز سوخت و خوراک و شبکه خطوط ارتباطی مجتمع های تولیدی فاز دوم طرح های پتروشیمی فعالیت می کند.

خوراک طرح تامین یوتیلیتی و شبکه آفسایت فاز 2 پتروشیمی، در منطقه فاز 2 عسلویه (غرب فاز 1)، گاز سوخت، هوا و آب دریا است و در زمینی به مساحت تقریبی 90 هکتار واقع شده است.

واحد های تصفیه پساب های صنعتی و زباله سوز، ایستگاه های اصلی و فرعی تقلیل فشار گاز، طراحی خطوط فلر، ایستگاه های آب آتش نشانی، ایستگاه های پست برق 20/230 کیلو ولت، پست برق 400/230 کیلو ولت و پست تطبیقی 132/230 کیلوولت از پروژه هایی هستند که علاوه بر شبکه انتقال خوراک، محصولات و یوتیلیتی، در واحد آفسایت پیش بینی شده اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵