کد مطلب: 99540
 
آلودگی هوا و کیفیت بنزین تهران
تقابل بنزینی سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت
 
از هفته پیش و با اوج گرفتن آلودگی هوا بحث‌ها در مورد کیفیت بنزین تهران یک بار دیگر بالا گرفت. سازمان ملی استاندارد یک طرف این بحث بود. این سازمان ادعا کرد که میزان گوگرد بنزین تهران بالاتر از حد استاندارد است و این از عوامل آلودگی هوا است. در مقابل هم وزارت نفت قرار داشت. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بلافاصله به ادعای ملی سازمان استاندارد واکنش نشان داد و اعلام کرد که کیفیت بنزین کلان‌شهرها، خصوصاً تهران، یورو ۴ است. امروز اما اطلاعات بیشتری در مورد کیفیت بنزین تهران منتشر شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹
از هفته پیش و با اوج گرفتن آلودگی هوا بحث‌ها در مورد کیفیت بنزین تهران یک بار دیگر بالا گرفت. سازمان ملی استاندارد یک طرف این بحث بود. این سازمان ادعا کرد که میزان گوگرد بنزین تهران بالاتر از حد استاندارد است و این از عوامل آلودگی هوا است. در مقابل هم وزارت نفت قرار داشت. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، از شرکت‌های تابعه وزارت نفت، بلافاصله به ادعای ملی سازمان استاندارد واکنش نشان داد و اعلام کرد که کیفیت بنزین کلان‌شهرها، خصوصاً تهران، یورو ۴ است. امروز اما اطلاعات بیشتری در مورد کیفیت بنزین تهران منتشر شد.
به گزارش نکونیوز، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد هفته گذشته اعلام کرد در نمونه‌گیری که از بنزین کلانشهر تهران انجام شده میزان گوگرد موجود در بنزین تهران در حدود عدد ۶۰ بوده که بالاتر از حداکثر عدد مجاز در استاندارد تعریف شده یعنی عدد ۵۰ است.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران همچنین در این خصوص که وضعیت عدد اکتان موجود در بنزین رضایت‌بخش نیست، گفت: در استاندارد ملی ایران عدد اکتان ۹۵ و در استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا نیز عدد اکتان ۹۵ است، اما شرکت پالایش و پخش اعلام کرده که در حال حاضر تا اکتان ۹۱ را می‌تواند برای بنزین رگولار و اکتان ۹۵ را برای بنزین سوپر تأمین کند.
امروز اما سعید مداح مروج، مدیر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: تعویض کاتالیست‌های پالایشگاه امام خمینی موجب شد تا مدت کوتاهی میزان گوگرد بنزین اندکی بالاتر از استاندارد رود. به گفته وی در مقطعی کاتالیست‌های پالایشگاه امام خمینی نیاز به تعویض داشت. این نیاز در حالی بود که امکان قطع تولید آن وجود نداشت چرا که تامین نیاز روزانه کشور به بنزین را نمی‌توان با خلل مواجه کرد.
مداح مروج گفت: دراین شرایط تلاش کردیم تا میزان گوگرد موجود در بنزین را در واحدهای قبل از ورودبه واحد کاتالیست کاهش دهیم تا بنزین با کمترین گوگرد وارد بخش کاتالیستی شده و در نتیجه میزان گوگرد موجود در بخش خروجی کاهش یابد.
این مقام مسوول با اعلام اینکه بیش از ۴۰ روز است که این مشکل در پالایشگاه امام خمینی حل شده است، افزود: توانستیم کاتالیست‌های این پالایشگاه را تعویض کرده و چرخه تولید بنزین یورو۴ در آن را به روال سابق برگردانیم. به این ترتیب به نظرمی رسد این گفته رییس سازمان استاندارد بر اساس آزمایش های پیشین است و در صورتی که اکنون آزمایش های لازم را انجام دهند بی شک میزان گوگرد موجود در بنزین تهران کمتر از ۵۰ پی.پی.ام است.
بر اساس گفته های مداح مروج، میزان گوگرد موجود در بنزین تولیدی پالایشگاه شازند اراک کمتر از ۴۵ ppm، پالایشگاه اصفهان کمتر از ۲۵ ppm، پالایشگاه ستاره خلیج فارس کمتر از ۵ ppm و پالایشگاه تبریز کمتر از ۱۰ ppm است که ارقام قابل قبول و حتی کمتراز میزانی هستند که سازمان ملی استاندارد به عنوان محور تعیین کرده است.
آلودگی هوا در هفته گذشته در تهران بسیار بالا رفت و این امر در نهایت تقابل بین سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت را در مورد کیفیت بنزین تهران رقم زد. حالا باید دید آیا مقامات سازمان ملی استاندارد از توضیحات جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های قانع می‌شوند یا این که همچنان بر سخنان پیش خود مبنی بر کیفیت پایین بنزین تهران، تأکید می‌کنند.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵