کد مطلب: 99423
 
ادامه آتش‌سوزی در ساختمان برق حرارتی
احتمال تکرار حادثه پلاسکو در ساختمان وزارت نیرو
سازنده ساختمان همان سازنده پلاسکو است!
 
ساختمان وزارت نیرو از روز گذشته همچنان در آتش می‌سوزد و آتش‌نشانی از احتمال ریزش این ساختمان خبر داده است. آتش ممکن است باعث شود تا ساختمان ۵۱ ساله برق حرارتی نیز مثل ساختمان پلاسکو فرو بریزد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
ساختمان وزارت نیرو از روز گذشته همچنان در آتش می‌سوزد و آتش‌نشانی از احتمال ریزش این ساختمان خبر داده است. آتش ممکن است باعث شود تا ساختمان ۵۱ ساله برق حرارتی نیز مثل ساختمان پلاسکو فرو بریزد.
به گزارش نکونیوز، ساختمان‌های اطراف ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو، که طعمه حریق شده، به صورت اضطراری تخلیه شده است. حریق از طبقه منفی چهارم این ساختمان آغاز شد و به دلیل فشردگی و عدم دسترسی به کانون آتش‌سوزی، اطفای حریق با چالش جدی مواجه شد. در طبقه منفی چهار این ساختمان، اسناد و مدارک قرار داشت.
مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران در مورد آخرین شرایط عملیات اطفای حریق گفته است: در حال حاضر شرایط اطفاء بسیار سخت است و دمای طبقه منفی ۴ نوسان دارد. به طوری که گاهی دما به ۲۵۰ درجه سانتیگراد هم می‌رسد.
وی با بیان اینکه آتش‌نشانانی که به طبقه منفی چهار نفوذ کردند هر کاری که از دستشان برمی‌آمده انجام دادند، گفت: آنها موفق شدند از سرایت آتش سوزی به طبقات دیگر جلوگیری کنند؛ اما هنوز به اطفای کامل حریق در طبقه منفی چهار موفق نشدند.
محمدعلی نجفی شهردار تهران نیز با حضور در محل حادثه گفت‌: مشکل اصلی آتش‌نشانان این است که چون حریق در طبقه منفی چهارم این ساختمان ایجاد شده است و حریق در مرکز اسناد و مدارک و بایگانی بوده است، حجم زیادی از آتش ایجاد شده است و دسترسی به آن مشکل است.
شهردار تهران از احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و یا نشست آن خبر داد و گفت: بخشی از ساختمان هم به خصوص در قسمت غرب این ساختمان و ورودی پارکینگ ترک‌هایی در آن دیده شده است که نشان می‌دهد احتمالا بخشی از ساختمان نشست خواهد داشت.
نجفی با بیان این که ساختمان‌های اطراف در ضلع، غرب، شرق و جنوب تخلیه شده است، خاطر نشان کرد: به خصوص خوابگاه دانشجویی متعلق به شهید بهشتی که حدود ۱۵۰ نفر در آن سکونت داشتند تخلیه شده است و این افراد به محل‌های امن منتقل شدند.
پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور نیز در خصوص آخرین وضعیت مصدومین حادثه ساختمان وزارت نیرو گفت: در مجموع تعداد مصدومان ۹ نفر بوده است که ۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و ۴ نفر در محل درمان شده اند و ۴ آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند.
شهردار تهران در میان خبرنگاران گفته است که سازنده این ساختمان وزارت نیرو همان سازنده پلاسکو (القانیان) است و قدمت این ساختمان هم همانند پلاسکو است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵