کد مطلب: 92123
 
رشد 64 درصدی صادرات گاز
 
صادرات گاز در پنج ماه نخست پارسال به طور میانگین ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در روز بود که در مدت مشابه امسال با رشد ۶۴ درصدی، به ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
صادرات گاز در پنج ماه نخست پارسال به طور میانگین ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در روز بود که در مدت مشابه امسال با رشد ۶۴ درصدی، به ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب رسید.
به گزارش چهارشنبه شرکت ملی گاز ایران، مدیر نظارت و توزیع (دیسپچینگ) شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر افزود:
کل صادرات گاز در پنج ماه نخست پارسال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب بود که امسال به پنج میلیارد مترمکعب رسید.
«مهدی جمشیدی‌دانا» ادامه داد: ارسال گاز به نیروگاه‌ها در ۱۵۵ روز آغازین پارسال (پنج ماهه نخست) به صورت میانگین ۲۰۴ میلیون مترمکعب در روز بود، در حالی که این رقم در مدت مشابه امسال به بیش از ۲۱۴ میلیون مترمکعب رسید که رشدی پنج درصدی را نشان می دهد.
به گفته وی، مصرف گاز صنایع عمده نیز در پنج ماه نخست پارسال ۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب در روز بود که امسال به ۱۰۰ میلیون مترمکعب رسید و رشد۵.۳ درصدی را ثبت کرد.
جمشیدی‌دانا درباره میزان گاز تحویلی به نیروگاه‌ها گفت: این میزان در پنج ماهه نخست پارسال ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب و در بازه زمانی مشابه امسال ۳۳ میلیارد مترمکعب بود.
وی میزان گاز مصرفی پارسال در صنایع عمده را نیز ۱۵ میلیارد مترمکعب اعلام کرد که امسال به ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب رسید.
به گزارش ایرنا، پس از راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، میزان تولید گاز به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته که این مساله، باعث تامین کامل گاز مورد نیاز داخل کشور و افزایش ظرفیت صادرات شده است.
اکنون ترکیه و عراق بزرگ ترین خریداران گاز ایران به شمار می روند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵