داخلی اقتصاد خبر
۳
 
کد مطلب: 16767
 
سوءاستفاده و کسب درآمد یک بانک از التهاب ارزی
 
بعد از بروز التهابات ارزی و تغییر شرایط پرداخت ارز مسافرتی، مسافران پروازهای خارجی برای دریافت ارز توسط بانک عامل با سرگردانی مواجه می شوند و به بهانه های مختلف با سوء استفاده از این شرایط به کسب درآمد با روش های نامتعارف می پردارند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۱
یکی از مسافران خارجی از ایجاد سرگردانی مسافران خارجی در فرودگاه امام (ره) توسط بانک ملت و کسب سود این بانک به تبع ایجاد این شرایط، گلایه کرد.
این شهروند می گوید: برای دریافت ۳۰۰ دلار، ارز مسافرتی به نرخ مبادله ای به بانک ملت مراجعه کردم که بعد از چند بار رفت و آمد، فرم پر کردن و پرداخت پول به ازای ۳۰۰ دلار ۲ هزار و ۵۲۰ تومانی، حواله ای صادر و اعلام کردند که برای دریافت ارز به هنگام سفر به شعبه این بانک در فرودگاه امام مراجعه کنیم.
این مسافر ادامه می دهد: در فرودگاه با صف طویل مقابل شعبه مواجه شدیم اما با این وجود کارمند بانک اعلام کرد که سیستم قطع است و نمی تواند صحت حواله ها را چک و ارز پرداخت کند. از ساعت ۱۲ شب تا ۳ بامداد که ما آنجا بودیم به هیچ یک از مسافران ارز داده نشد. شخصی آجا بود که برای سفر چند روزه فقط ۲۰۰ دلار آزاد خریداری کرده بود و بر روی ۳۰۰ دلار مبادله ای حساب باز کرده بود. بانک شعبه فرودگاه هم هیچ عملیاتی انجام نمی داد و امکان بازپس گیری پول هم وجود نداشت. به طوری که برخی مجبور شدند سفر خود را کنسل کنند، چراکه ارز کافی برای انجام سفر نداشتند.
این مسافر می افزاید: بعد از برگشت از سفر هم گفتند به دلیل اینکه در گیت ورودی به ایران هستید امکان دریافت ارز وجود ندارد و اگر تا شش ماه دیگر قصد سفر دوباره خارجی داسته باشید می توانید این ارز را هنگام سفر دریافت کنید وگرنه به شعبه بانک مراجعه کنید و ریال دریافت کنید. ما هم به شعبه صادرکننده حواله یعنی شعبه سرافراز در خیابان شهید بهشتی مراجعه کردیم تا پول خود را بگیریم اما بانک در این شرایط مبلغی را از پول اولیه کم می کند و اینگونه حساب می کند که انگار دلاری را خریده ایم و حالا می خواهیم آن را بفروشیم در این شرایط، قیمتی کمتر از آنچه پرداخت کرده ایم، بازمی گرداند که حدودا برای هر دلار ۷۰ تومان است.
بانکی که به تازگی نام بانک خصوصی را هم یدک می کشد با این روش برخورد، بدعت جدیدی را در مشتری مداری آغاز کرده است. مسافرانی که با بهانه جویی و بدعهدی بانک به هنگام سفر بعد از سرگردانی چند ساعته هم موفق به دریافت ارز نشده اند، به جای دریافت خسارت از بانک باید مقدای کمتر از اصل پول خود دریافت کنند و به این وسیله به بانک عوارض بدهند. به غیر از اینکه پول آنها بدون هیچ حساب و کتابی نزد بانک باقی می ماند و بانک از آن بهره می برد مبلغی هم از آن کسر می کند که معلوم نیست به چه قاعده ای و چه منطقی است.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۱۴:۱۷:۰۶
متاسفم بخاطر این خبرهای کذب
 
س.م.هاشميان
۱۳۹۲-۰۳-۲۶ ۰۹:۳۶:۲۹
اسلام
اين بوضوح شكلي از راه‌زني‌است كه مردم را در شرايط دشوار قرارداده و دارائي‌شان را تاراج مي‌كند.
آيا كسي از حقوق مردم حمايت مي‌كند؟
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۴-۲۳ ۱۳:۴۱:۵۷
در جائی که دولت خودش این راه را در جلوی بانک قرار داده باید چه کار کرد
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵