کد مطلب: 65538
 
کاهش مصرف سوخت در میاندوآب
 
مصرف فرآورده های نفتی پارسال در منطقه میاندوآب ۱۲ درصد کاهش داشت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
مصرف فرآورده های نفتی پارسال در منطقه میاندوآب ۱۲ درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار شانا، احمد مجرد، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب با بیان این خبر گفت: سال گذشته حدود ۹۰۹ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در استان توزیع شد که از این مقدار بالغ بر ۲۸۹ میلیون لیتر آن بنزین بود که نسبت به مدت مشابه تغییر ناچیزی داشته است.

وی، در ادامه به مصرف ۲۴۱ میلیون لیتری نفت سفید در ۱۲ ماهه پارسال اشاره کرد و افزود: مقدار مصرف نفت سفید در مقایسه با مدت مشابه سال ٩٣، سه درصد کاهش داشته که این کاهش مربوط به بازنگری سهمیه تخصیصی خانوارهای شهری و روستایی و افزایش توسعه گازرسانی بوده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب، با اعلام مصرف بیش از ۳۴۲ میلیون لیترنفت گاز در پارسال از افزایش ٢ درصدی مصرف این فرآورده با احتساب فروش مرزی، نسبت به مدت مشابه سال ٩٣ خبر داد.

وی ادامه داد: دلیل عمده افزایش مصرف نفت گاز، فروش در مرز تمرچین (پیرانشهر) ، راه ‌اندازی فروش مرز کیله (سردشت)، افزایش فعالیت شرکتهای عمرانی و معدنی و افزایش ماشین آلات و ادوات کشاورزی در سطح منطقه بوده است.

مجرد، به مصرف بیش از ۳۵ میلیون لیتری نفت کوره در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مصرف این فرآورده کاهش ۴۵ درصدی داشته که عمده دلایل کاهش آن، افزایش نظارت بر شبکه توزیع و کاهش فعالیت کوره های آجرپزی و اجرای پروژه های بهینه سازی مصرف انرژی بوده است.

گفتنی است: منطقه میاندوآب با داشتن هشت ناحیه و ۷۸ باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی فعال، مسئولیت تامین و توزیع روزانه به طور متوسط دو میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی را بر عهده دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵