کد مطلب: 104860
 
برنامه ترامپ برای افزایش عرضه نفت
 
۲ منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
۲ منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، در حالی که در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر، فشارهای سیاسی به کاخ سفید برای مهار رشد قیمت نفت افزایش یافته، 2 منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفتند، هنوز هیچ تصمیمی برای برداشت نفت از ذخایر 660 میلیون بشکه‌ای نفت آمریکا گرفته نشده است، اما گزینه‌های مختلف از آزادسازی 5 تا 30 میلیون بشکه‌ای نفت این ذخایر در حال بررسی است. آزادسازی مقدار بیشتری نفت از ذخایر آمریکا نیز محتمل است، اما این اقدام مستلزم هماهنگی با دیگر کشورها خواهد بود.

قیمت متوسط هر گالن بنزین در آمریکا روز جمعه به 2 دلار و 89 سنت رسید که 63 سنت، معادل 28 درصد نسبت به یک سال قبل افزایش داشت. بر اساس پیش‌بینی مؤسسه تریپل‌ای، انتظار می‌رود قیمت هر گالن بنزین در آمریکا تا روز کارگر به 3.85 تا 4.05 دلار برسد.

ترامپ در هفته‌های اخیر تلاش کرده با مقصر قلمداد کردن اوپک بابت بالا بودن قیمت نفت، از زیر بار انتقادات شانه خالی کند. وی در توئیت‌های مختلف از اوپک خواسته تا قیمت نفت را پایین بیاورد.

تحلیلگران انتظار ندارند آزادسازی نفت از محل ذخایر استراتژیک تأثیر قابل توجهی بر کاهش قیمت انرژی داشته باشد. جو مک‌مونیگل، تحلیلگر ارشد انرژی در مؤسسه مدیریت ریسک هدجی گفت: «آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا تأثیری روانی بر بازار خواهد گذاشت. این اقدام ممکن است قیمت بنزین را پایین نیاورد، اما حداقل به‌صورت موقتی قیمت نفت را پایین خواهد آورد، اما بعداً بازار خود را با این اقدام تطبیق خواهد داد».
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵