کد مطلب: 104418
 
ترامپ: اتحادیه اروپا به بدی چین است
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره جنگ تجاری کشورش با چین و تهدید متقابل پکن گفت: اتحادیه اروپا به بدی چین اما کوچک تر از آن است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره جنگ تجاری کشورش با چین و تهدید متقابل پکن گفت: اتحادیه اروپا به بدی چین اما کوچک تر از آن است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، ترامپ که با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز نزدیک به تندروها و جمهوری خواهان آمریکا سخن می گفت، در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست آمریکا همراه با متحدان خود با چین برخورد کند تا اینکه آنها را کنار گذاشته و خود به تنهایی به مقابله تجاری با پکن بپردازد، اظهار داشت: اتحادیه اروپا به بدی چین است اما کوچک تر از آن، کاری که اتحادیه اروپا با ما (آمریکا) انجام می دهد دهشتناک است، به صنایع خودروسازی نگاهی بیاندازید آنها (اتحادیه اروپا) خودروهای خود را برای شهروندان آمریکایی صادر می کنند اما خودروهای ما را نمی خواهند، آنها از کشاورزان خود محافظت می کنند و محصولات کشاورزی ما را نمی خواهند.
رئیس جمهوری آمریکا که جنگ تجاری را با اعمال تعرفه های گمرکی بر تولیدات آلومینیوم و آهن اتحادیه اروپا به راه انداخته است در ادامه به فاکس نیوز گفت: اتحادیه اروپا خیلی بد با ما(در زمینه تجاری)برخورد می کند، تنها در سال گذشته مازاد تجاری اتحادیه اروپا باما (آمریکا) 151میلیارد دلار بود.
ترامپ گفت: بدتر از همه اینکه ما در ناتو برای حفاظت از آنها هزینه می کنیم.
به گزارش ایرنا، دولت ترامپ روز 1 ژوئن 2018 برابر با 11 خرداد تعرفه گمرکی 25 و 10 درصدی بر واردات فولاد و آلومینیوم از سوی اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک وضع کرد که ترامپ آن را باعث تامین امنیت ملی و تحقق اهداف ملی گرایانه تحت شعار 'اول آمریکا' توصیف کرد.
دولت کانادا نیز در اقدامی تلافی جویانه علیه جنگ تجاری واشنگتن، کالاهای وارداتی آمریکا به ارزش حدود 13 میلیارد دلار را از 10 تیرماه مشمول تعرفه وارداتی کرد.
کمیسیون اروپا در چارچوب تدابیر بازدارنده اتحادیه اروپا علیه واشنگتن در مقابله با تعرفه های گمرکی فولاد وارداتی از این قاره از 22 ژوئن 1تیر بر کالاهای آمریکایی به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون یورو تعرفه گمرکی اعمال کرد.
کارشناسان اعمال تعرفه های گمرکی از سوی دولت ترامپ بر متحدان نزدیک واشنگتن را به راه انداختن جنگ تجاری دانستند وانگلا مرکل صدراعظم آلمان در هشداری به اجرای این سیاست ترامپ گفته بود؛ جنگ تجاری برنده نخواهد داشت.
وزارت اقتصای دولت چین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: در واکنش به اقدام واشنگتن جهت وضع تعرفه بر آلومینیوم و فولاد، برای 128 کالای وارداتی از آمریکا، 15تا 25 درصد تعرفه اعمال شده است.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: «وضع تعرفه گمرکی 25 درصدی بر فولاد و 10 درصدی برآلومینیوم از سوی ایالات متحده آمریکا نقض قوانین سازمان تجارت جهانی بوده و به منافع کشور آسیب خواهد رساند. در راستای حفاظت از منافع کشور و در واکنش متقابل به اقدام واشنگتن، پکن تعرفه گمرکی بر 128 کالای وارداتی از آمریکا به ارزش 3 میلیارد دلار طی دو مرحله تعرفه 15 و 25 وضع می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵