کد مطلب: 44846
 
سفر زنگنه و باهنر به پارس جنوبی
 
وزیر نفت و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از آخرین وضعیت طرح توسعه فازهای پارس جنوبی عازم منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شدند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۶
وزیر نفت و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از آخرین وضعیت طرح توسعه فازهای پارس جنوبی عازم منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت و محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین روزهای سال " دولت و ملت، همدلی و هم زبانی " به منظور بازدید از طرح توسعه فازهای پارس جنوبی مسافر منطقه ویزه اقتصادی انرژی پارس شدند.

بر اساس برنامه های وزارت نفت باید تا پایان سال جاری با بهره برداری کامل از طرح توسعه فاز ۱۵ تا ۱۸ و فاز ۱۹ پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز از این میدان مشترک با قطر روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یابد.

در روزهای پایانی سال گذشته طرح توسعه فاز ۱۲ به عنوان بزرگترین فاز پارس جنوبی توسط رئیس جمهوری به طور رسمی در مدار بهره برداری قرار گرفت.

پیش بینی می شود در سفر یک روزه وزیر نفت و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از طرح های پارس جنوبی از طرح توسعه فازهای ۱۵ تا ۱۸ این میدان مشترک بازدید و نشستی با پیمانکاران این فازهای گازی در عسلویه برگزار شود.

مسئولان وزارت نفت وعده داده اند تا با بهره برداری کامل از فاز ۱۵ تا ۱۹ پارس جنوبی در سال جاری ظرفیت تولید گاز از این میدان مشترک تا سقف ۴۰۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.

هم اکنون ظرفیت تولید گاز از فازهای به بهره برداری رسیده پارس جنوبی به بیش از ۳۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵