کد مطلب: 79055
 
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در میان خیل عظیم مردم تشییع شد
وداع تاریخی ملت با بزرگمرد سیاست و اقتصاد
 
امروز مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز با شکوه خاصی برگزار و پیکر ایشان در جوار رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲
امروز مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز با شکوه خاصی برگزار و پیکر ایشان در جوار رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.
به گزارش نکونیوز، امروز خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران از ساعاتی قبل از آغاز مراسم شاهد حضور مردم برای شرکت در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی بود . مردم در ساعات اولیه صبح خود را به مقابل دانشگاه تهران رساندند تا با مردی که در تمام سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مسوولیتهای کلیدی کشور، از ریاست مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، تا ریاست مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشت وداع کنند. طبق آمار اعلامی از سوی استانداری تهران بیش از دو میلیون نفر برای مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی در دانشگاه تهران و خیابانهای اطراف آن حضور داشتند. تعداد زیادی از جمعیت حاضر در مراسم؛ خود را با اتوبوس و از نقاط مختلف تهران به خیابان‌های مرکزی شهر و حوالی میدان انقلاب رسانده بودند.
رهبر معظم انقلاب ساعت۱۰ صبح جهت اقامه نماز بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد دانشگاه تهران شدند و نماز را بر پیکر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اقامه کردند.
مراسم تشییع پیکر مرحوم هاشمی رفسنجانی بعد از اقامه نماز توسط حضرت آیت الله خامنه‌ای از دانشگاه تهران آغاز و خودروی حامل پیکر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در میان سیل دوستدارانش تا میدان راه آهن و سپس حرم امام راحل حرکت کرد. تشییع کنندگان پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را با ذکر لا اله الا الله و الله اکبر بدرقه کردند. سپس پیکر آیت الله هاشمی در میان خیل جمعیتی که در حرم امام خمینی (ره) انتظار می کشیدند تشییع و به خاک سپرده شد تا پرونده زندگی مردی که نه تنها سیاستمداری بزرگ بود، بلکه دیدگاههای اقتصادی او نیز در سالهای پس از پایان جنگ تحمیلی، هموارکننده مسیر توسعه کشور بود، برای همیشه بسته شود. هرچند که یاد او به عنوان سیاستمداری بزرگ همواره زنده خواهد بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی که نقش مهمی در پیروزی حسن روحانی در انتخحابات ریاست جمهوری ۹۲ داشت و در بیش از سه سالی که از استقرار دولت سپری می شود همواره از آن حمایت کرده بود، در آخرین آزمون مهم سیاسی زندگی خود نیز در اسفند سال گذشته و در حالیکه وارد ۸۱ سالگی شده بود، بار دیگر خود را در معرض انتخاب مردم قرار داد و رای اول مردم تهران را در مجلس خبرگان کسب کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، در آخرین سفر کاری خود، در اولین روز دی ماه به جزیره خارک سفر کرده بود تا آخرین سفر کاری او با نفت گره بخورد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هدف از سفر خویش را بازدید از پروژه‌های نفتی و پتروشیمی، بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک، حضور در همایش تجلیل از کاپیتان‌ها و فرماندهان دریایی، بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و دیدار و گفت‌وگو با مسئولان و مدیران استان عنوان کرده و گفته بود: در دوران جنگ زیاد به خارک می‌امدم، در دوران ریاست جمهوری هم می‌امدم، پس از ان مدت‌ها نیامده بودم، الان فرصتی شد تا بیایم، و پس از مدت‌ها خارک را ببینم. وی با تاکید بر اهمیت این جزیره گفته بود که خارک معدن و منبع ثروت و انرژی بوده و هست.
حال در دوران بدون هاشمی، حسن روحانی که نقش مهمی در بازگرداندن اقتصاد کشور به ثبات و آرامش نسبی داشته، کار دشواری در انتخابات اردیبهشت ۹۶ در مقابل اصولگرایان خواهد داشت و اینگونه است که بار دیگر، سیاست می تواند اقتصاد ایران را دستخوش تغییراتی تازه کند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵