داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 102979
 
بطحائی مسئول پیگیری حادثه تعرض
 
سخنگوی دولت با اشاره به طرح موضوع حادثه تعرض به تعدادی از دانش‌آموزان در یکی از مدارس تهران در جلسه امروز هیات دولت، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش از سوی هیات وزیران برای پیگیری هر چه سریعتر موضوع مامور شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
سخنگوی دولت با اشاره به طرح موضوع حادثه تعرض به تعدادی از دانش‌آموزان در یکی از مدارس تهران در جلسه امروز هیات دولت، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش از سوی هیات وزیران برای پیگیری هر چه سریعتر موضوع مامور شد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه صبح چهارشنبه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره اقدامات انجام شده از سوی هیات دولت برای پی‌گیری حادثه تعرض به تعدادی از دانش‌آموزان پسر در یکی از مدارس تهران، گفت: این موضوع در جلسه امروز هیات دولت مطرح شد و باعث تاسف و نگرانی دولت بود به همین جهت علاوه بر مسئولیتی که وزیر آموزش و پرورش بر عهده دارد، به او از سوی هیات وزیران ماموریت داده شد که با قاطعیت و دقت مساله را با سرعت دنبال کند.تا اگر منطبق با قانون باید مجازاتی صورت بگیرد در اولین زمان انجام شود.

وی همچنین با اشاره به جزئیات جلسه امروز هیات وزیران که به ریاست رییس‌جمهوری برگزار شد، گفت: عمده زمان جلسه امروز به اصلاح آیین‌نامه‌ای درباره کسانی که در مرز مشغول به کار و تجارت هستند و برخی از این تجارت به عنوان کولبری تعریف می‌کنند، گذشت. همه همت دولت بر این بود که در این اصلاح، آیین‌نامه مربوطه به گونه‌ای تصحیح شود تا ضمن اینکه کسانی که در مرز ساکن‌اند از درآمد مناسبی برخوردار شوند، قوانینی برای واردات کالاهایی که تاکنون کولبرها قبول کردند، تعیین شود.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: جمع‌بندی نهایی و مصوبه مربوطه به این طرح در اولین فرصت که احتمالا یکشنبه هفته آینده خواهد بود منعکس خواهد شد.

نوبخت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره برخورد جدی با سوء استفاده‌کنندگان از نوسانات نرخ ارز و گران‌فروشان با تاکید بر اینکه این وظیفه بر عهده دستگاه‌های نظارتی در امر تجارت و داد و ستدهای بازار است، اظهار کرد: امروز هیچ دلیلی وجود ندارد که مردم عزیزمان هنگام خرید و فروش‌ها با امتناع از فروش برخی کالاها به بهانه اینکه قیمت این کالا در نوسان است یا آن کالا با قیمت غیرواقعی عرضه شود، مواجه شوند؛ گرچه ممکن است در یک کوچه و پس کوچه‌ای رقمی برای دلارهای محدود مورد معامله قرار بگیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه دولت در فاصله دو ماه اول سال بیش از 19 میلیارد دلار کالا را ثبت سفارش کرده و پرداخت‌ها و تخصیص‌های مربوط به این موضوع نیز در حال انجام است و همچنین با توجه به اینکه تامین ارز نسبت به سال قبل افزایش یافته، امروز هر کالایی که می‌خواهد در اختیار مردم قرار بگیرد یا آن را با نرخ سه هزار و 800 تومان برای کالاهای اساسی عرضه می‌کنیم یا برای سایر کالاها، این اتفاق با نرخ چهار هزار و 200 تومان رخ می‌دهد.

رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: با توجه به اینکه در همه کالاها به گواهی ارقام نسبت به سال قبل با افزایش ثبت سفارش و واردات مواجه هستند و همچنین پرداخت‌ها نیز بیشتر شده است، به تبع این موضوع ما باید حتی انتظار داشته باشیم که برخی از کالاها ارزان‌تر نیز شوند چون کالاهایی که واردکنندگان می‌خواستند با دلار چهار هزار و 700 الی پنج هزار تومان وارد کنند، ما آن را به چهار هزار و 200 تومان تقلیل دادیم.

نوبخت با بیان اینکه در این مرحله است که دستگاه‌های نظارتی باید وارد عمل شوند، خاطرنشان کرد: باید تصریح کنم که ما از عموم کسبه و تجارمان که افرادی متدین هستند و مال حلال به منزل خود می‌برند قدردانی می‌کنیم اما اگر عده‌ای بخواهند گران‌فروشی کنند حتما سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان باید قویا نظارت‌ها و اقدامات خود را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید با همه وجود از مردم حمایت کنیم و اجازه ندهیم که تخلفاتی نظیر گران‌فروشی یا کم فروشی انجام شود، گفت: واقعا گناه دارد به ویژه در ماه مبارک رمضان بخواهیم مردم خوب و شریفی که همه بار سنگینی کشور را در مواقع خاص بر دوش می‌گیرند، بی‌پناه بگذاریم. بنابراین از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم که با دقت، انصاف و قاطعیت در این زمینه نظارت و در صورت لزوم برخورد کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵