داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89928
 
نمره چیت چیان به وزارت نیرو
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۸
وزیر نیرو گفت: در بخش تامین آب و برق مورد نیاز، نمره وزارت نیرو کمتر از ۱۸ نیست.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حمید چیت چیان» امروز (یکشنبه) در حاشیه آیین بهره برداری از ۵۹ طرح ساخت، توسعه و بهینه سازی شبکه های انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای تهران افزود: نمره ایران در آمارهای بین المللی که سازمان ملل درباره اهداف توسعه پایدار در رابطه با آب و انرژی منتشر شده، بسیار بالاست.
وی گفت: امیدواریم در کنار افزایش ظرفیت تولید و انتقال برق، سالیانه رشد مصرف را ۲درصد محدود کنیم تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای مردم باشیم.

** اصلاح تعرفه ها برای کنترل رشد مصرف برق
وزیر نیرو تاکید کرد درآمدهای کنونی صنعت برق پاسخگوی منابع مورد نیاز برای سرمایه گذاری نیست و از آنجا که اعتبارات دولتی نیز برای چنین کاری اختصاص داده نمی شود، ملزمیم با اصلاح تعرفه ها روند رشد مصرف برق را کنترل کنیم.
«اکنون لوازم برقی عرضه شده در بازار قیمت مناسبی دارد اما از بازده لازم برخوردار نیست و بقیه قیمت این وسایل به صنعت برق تحمیل می شود؛ زیرا باید چندین برابرِ بهای هر دستگاه برقی، سرمایه گذاری شود تا برق مورد نیاز آن را تامین کنیم».
چیت چیان درباره عملکرد این وزارتخانه در دولت یازدهم گفت: در دولت یازدهم بیش از ۶ هزار روستا به شبکه آبرسانی روستایی پیوستند؛ در حالی که این رقم در سال های پیش از آن حدود ۱۵۰ روستا در سال بود.
وی ادامه داد: در این چهار سال، همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار و بسیاری از روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار از برق برخوردار شدند و دستکم هشت هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه های کشور اضافه شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵