داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 94968
 
عوارض خروج از مرز شلمچه لغو شد
 
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی (ع)اخذ عوارض خروج از مرز شلمچه به عراق را، از نهم آبان به مدت 10 روز لغو کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی (ع)اخذ عوارض خروج از مرز شلمچه به عراق را، از نهم آبان به مدت 10 روز لغو کرد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه مناطق آزاد، «مرتضی بانک» با درخواست استاندار خوزستان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص سهولت تردد و رفاه حال زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه به عراق موافقت کرده است و از این رو اخذ عوارض خروج از مرز شلمچه به مدت 10 روز لغو می شود.
بانک در هامش درخواست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند آورده است: با توجه به ضرورت ایجاد تسهیلات برای زائران و پیرو اقدامات مثبت و ارزشمند آن سازمان در این زمینه، با این پیشنهاد موافقت می شود.
به گزارش ایرنا و بنا بر اعلام جمال حمیدی مدیر پایانه مرزی شلمچه، از ابتدای ماه صفر تاکنون 166 هزار زائر از مرز بین‌المللی شلمچه عازم عتبات عالیات شدند که 10 هزار نفر از این تعداد، اتباع خارجی بودند؛ از روز هفتم آبان جمعیت زائران اربعین از مرز شلمچه افزایش یافته است.
وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی پایانه مرزی شلمچه برای عبور آسان زائران اربعین گفت: برای تسهیل در عبور زائران اتباع خارجی ضمن جداسازی مسیر این زائران، تعداد گیت ها نیز از هشت به 16 گیت افزایش یافته است.
مرز شلمچه از مبادی تردد زائران اربعین حسینی در 15 کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد و هرچه به اربعین حسینی نزدیک‌تر می‌شویم، ازدحام جمعیت در مرز شلمچه افزایش می یابد.
420 موکب حسینی در مرز شلمچه خوزستان با ارایه خدمات پذیرایی، اقامتی و بهداشتی و خدمات فرهنگی پذیرای زائران کربلا در ایام اربعین هستند.
مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق است.
پیش بینی می شود امسال سه میلیون زائر ایرانی در آیین اربعین حسینی حضور یابند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵