داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 46592
 
اصلاح و انحلال شرکتها بر اساس اصل ٤٤
 
رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت و پیگیری بر اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: انحلال و اصلاح شرکتها بر اساس اصل ٤٤ قانون اساسی، ایرادی ندارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۶
رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت و پیگیری بر اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: انحلال و اصلاح شرکتها بر اساس اصل ٤٤ قانون اساسی، ایرادی ندارد.
حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار شانا، درباره تغییر ساختار شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه كالای نفت از شرکت به مدیریت گفت: براساس اصل ٤٤ قانون اساسی، اختیار داده‌ شده است، شرکتها منحل و اصلاح شود.

رئیس کمیسیون اصل ٤٤ قانون اساسی و تولید ملی یادآوری کرد: انحلال و اصلاح شرکتها باید در قالب ماده ١٩ (که ناظر بر همه روشهای ممکن برای واگذاری بنگاهها و مالکیت، تجزیه، واگذاری، انحلال و ادغام شرکتها حسب مورد است) اصل ٤٤ قانون اساسی و با هماهنگی سازمان خصوصی‌سازی باشد.

در همین حال، حسین امیری خامکانی، سخنگوی کمیسیون انرژی در باره خبر انحلال شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران، گفت: هنوز در کمیسیون درباره این شرکت بررسی نکرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیریت پشتیبانی، ساخت و تأمین کالا، پس از انحلال شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران ایجادشده است، این مدیریت، امور پشتیبانی از ساخت، تهیه و تأمین اقلام موردنیاز و حمایت از تولید داخلی را بر عهده دارد.

به گزارش شانا، تامین کالا از بخش داخل، رویکرد اصلی وزارت نفت در دولت یازدهم است، براین اساس وزیر نفت اواسط پارسال دستور تشکیل کارگروهی را برای پیگیری و به نتیجه رساندن ساخت ١٠ گروه کالای مورد نیاز صنعت نفت صادر و محمدرضا مقدم، معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت را به عنوان رئیس این کارگروه تعیین کرد؛ بر مبنای دستور وزیر نفت، نمایندگانی از شرکت ملی نفت ایران از جمله شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران که هم اکنون به مدیریت تبدیل شده، از اعضای این کارگروه هستند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵