داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 88532
 
کاسپین باید پاسخگوی ما باشد، نه فرشتگان
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
تعیین تکلیف مورد تائید ما نیست زیرا :
۱- بنا به قرارداد های ما که در فرم کاسپین و با مهر وامضا کاسپین و در شعبه کاسپین در سال ۹۵ منعقد شده است طرف قرارداد ما موسسه مجاز کاسپین است و ما هیچ قراردادی با تعاونی منحله فرشتگان نداریم و موسسه کاسپین می بایستی جوابگوی مردم باشد. مسئولان بانک مرکزی نیز بارها در این مورد موسسه مجاز کاسپین را مسئول پاسخگویی به مردم دانسته اند.
۲- بنا به ادعای مسئولان بانک مرکزی تعاونی فرشتگان در سال ۹۴ در موسسه آرمان ایرانیان (کاسپین) ادغام شده است و تمامی مسئولیت های قانونی آن به این موسسه واگذار شده است و تعاونی منحل شده حق عقد قرارداد ندارد و در صورت وقوع این امر یک کلاهبرداری اشکار انجام شده است .
۳- اگر اظهارات بند فوق دروغ می باشد بانک مرکزی شریک اصلی یک کلاهبرداری بزرگ است و باید جوابگو باشد که چرا در حالی که انحلال وادغام این تعاونی رسما اعلام شده این امر قانونا محقق نشده است و چرا ماهها در مقابل یک کلاهبرداری علنی ساکت بوده است .
۴- هیچ سپرده گذاری به موجب قانون در مورد ضرر یک موسسه قبل از گرفتن مجوز شریک نیست زیرا سیر دریافت مجوز از بانک مرکزی می بایستی مبنی بر عدم کسری موسسه و احراز تراز مثبت مالی و صلاحیت مالی موسسه باشد.
۵- مجوز مشروط وجود ندارد . بنا به تصریح فرمایشات آقای سیف در رسانه ملی، مردم می توانند در موسسات دارای مجوز که نام آنها در سایت بانک مرکزی ذکر شده است با اطمینان به صیانت بانک مرکزی از سپرده هایشان، سرمایه های خود را به امانت بگذارند و موسسه کاسپین دارای چنین شرایطی بود.
۶- خود موسسه کاسپین اعتبار این قرارداد های قانونی با موسسه کاسپین را قبول دارد زیرا در غیر این صورت کلاهبردار محسوب شده و باید جوابگوی این مسئله باشد که چرا سپرده مردم در شعب دارای تابلوی کاسپین و مورد تائید این موسسه و درقراردادهای با مهر وامضا موسسه کاسپین باید به موسسه منحله فرشتگان انتقال داده شود.
۷- بانک مرکزی به دلیل عدم وجود هرگونه قرارداد قانونی میان سپرده گذاران و تعاونی فرشتگان نمی تواند جبران خسارت وارده به مردم را به تعاونی فرشتگان و موجودی آن ( یک سوم طلب مردم) ربط دهد .
۸- سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین به هیچوجه نمی توانند در ضرر سالهای گذشته تعاونی فرشتگان دخیل باشند زیرا اولا قراردادی با این تعاونی ندارند و ثانیا شرط دریافت مجوز از بانک مرکزی عدم وجود کسری در موسسه مجاز کاسپین (یا تعاونیهای تشکیل دهنده آن) بوده است و بانک مرکزی بنا به قانون با توجه به فریب مردم مسئولیت جبران خسارت کامل سپرده گذاران را دارد. 

یکی از سپرده گذاران کاسپین
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵