داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 71511
 
عزم مسوولان برای اقتصاد مقاومتی
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: گشایش های بین المللی ایجاد شده در فضای پساتحریم، بهترین فرصت برای رشد و توسعه اقتصادی کشور است و در این زمینه آحاد مسوولان با یک درک و فهم مشترک از مقوله اقتصاد مقاومتی، به دنبال زدودن آثار تحریم ها از کشور هستند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: گشایش های بین المللی ایجاد شده در فضای پساتحریم، بهترین فرصت برای رشد و توسعه اقتصادی کشور است و در این زمینه آحاد مسوولان با یک درک و فهم مشترک از مقوله اقتصاد مقاومتی، به دنبال زدودن آثار تحریم ها از کشور هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علی طیب نیا» شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در محل باشگاه بانک سپه افزود: امسال، سالی ویژه در تاریخ اقتصادی کشور است؛ سالی که در آن پس از پشت سر گذاشتن یک دوره طولانی تحریم های گسترده و کم نظیر در عرصه بین المللی شاهد حذف محدودیت ها و کاستی های ناشی از فشارهای سیاسی و اقتصادی هستیم.
به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، تحریم ها، ضعف ها، کاستی ها و آسیب های کشور را به ما شناساند و دریافتیم اقتصادی که درآمدش وابسته به نفت و تولید و مصرفش وابسته به واردات و روابط خارجی باشد، نمی تواند در مقابل تکانه ها مقاومت کند.
طیب نیا تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی بر اساس چنین درک صحیحی از نقاط ضعف و آسیب های کشور تنظیم و ابلاغ شد که هدف آن دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار است تا فقر را ریشه کن کند، نابرابری ها را کاهش و رفاه را در جامعه افزایش دهد.
وی گفت، امروز شاهدیم یک عزم مشترک بین مسوولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی شکل گرفته و مقام معظم رهبری شخصا پیگیر اهداف آن هستند و این فهم مشترک پشتوانه کشور است.
طیب نیا تاکید کرد، اصحاب رسانه می توانند نقش مهمی در دستیابی به این هدف مشترک ایفا کنند که مهمترین لازمه آن اشاعه این فهم مشترک است.
این عضو کابینه دولت یازدهم افزود: همانطور که در دوران تحریم ها به عنوان شدیدترین جنگ اقتصادی طول تاریخ، آثار آن را به حداقل رساندیم، امسال نیز باید از گشایش های بین المللی ایجاد شده کمال استفاده را بکنیم.
طیب نیا در پایان نقد منصفانه و آگاهانه و اطلاع رسانی شایسته توفیقات دولت را ابزارهایی برای شناسایی نقاط ضعف سیاست ها و ایجاد روحیه امید و اعتماد به مسوولان توصیف کرد که توسط خبرنگاران به ثمر می نشیند و گفت: اعتماد، سرمایه اجتماعی است که با کاهش هزینه های اداره جامعه، توفیق در سرمایه گذاری ها را به دنبال خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، همه ساله 17 مردادماه سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان روز خبرنگار گرامی داشته می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵