کد مطلب: 97658
 
افزایش قیمت نفت در سال ۲۰۱۸
 
وزیر نفت عراق گفت، وی خوش بین است که با کاهش میزان ذخایر جهانی و رشد تقاضای چین و هند، قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
وزیر نفت عراق گفت، وی خوش بین است که با کاهش میزان ذخایر جهانی و رشد تقاضای چین و هند، قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق گفت، خوش بین است که با کاهش میزان ذخایر جهانی و رشد تقاضای چین و هند، قیمت نفت در سال 2018 افزایش خواهد یافت.

لعیبی در بغداد به خبرنگاران گفت: «من خیلی خوش بین هستم که در سه ماهه نخست سال آینده، بازار نفت شاهد توازن خواهد بود.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) که عراق دومین تولید کننده بزرگ عضو آن است امسال توافق کرده بود که به منظور کاهش میزان ذخایر جهانی نفت میزان تولید خود را کاهش دهد. این کاهش ها به افزایش 15 درصدی قیمت نفت برنت در سال جاری میلادی کمک کرده است. آمارهای سازمان مشترک ابتکار داده ای (جودی) نشان می دهد عراق در ماه اکتبر 4.36 میلیون بشکه نفت تولید کرده، در حالی که این رقم در پایان سال گذشته میلادی 4.83 میلیون بشکه در روز بوده است.

در عین حال، عراق گام هایی را برای توسعه میادین نفتی خود برداشته و خود را برای افزایش تولید در زمانی که توافق کاهش تولید پایان پذیرد آماده کرده است. عبدالمهدی العمیدی، مدیرکل بخش صدور مجوز وزارت نفت عراق گفت، در صورت اعلام موافقت کابینه عراق د در ماه آینده، شرکت ژنهوا اویل چین میدان نفتی شرق بغداد را توسعه خواهند داد. به گفته وی، این میدان نیازمند 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری است و هدف آن رسیدن به تولید 40 هزار بشکه ای در طی مدت 5 سال است.

در طی هفته های اخیر، عراق شروع به تولید آزمایشی نفت در میدان سوبا در جنوب این کشور کرده و از شرکت های مختلف دعوت نموده تا در ساخت خط لوله صادرات نفت از میادین کرکوک به مرز ترکیه مشارکت نمایند. عراق همچنین میدان نفتی مجنون را از شرکت رویال داچ شل پس گرفته و طرح هایی را برای دعوت از شرکت های نفتی بین المللی برای توسعه میادین انرژی در حوزه های نفتی مشترک با ایران و کویت اعلام کرده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵