کد مطلب: 64799
 
نگاه "نکونیوز" به ویژه نامه های نوروزی روزنامه ها
سالنامه هایی خالی از بوی نفت
 
مروری بر سالنامه های نوروزی روزنامه های سراسری کشور، نشان می دهد حوزه انرژی حضور کمرنگی در این ویژه نامه ها داشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
مروری بر سالنامه های نوروزی روزنامه های سراسری کشور، نشان می دهد حوزه انرژی حضور کمرنگی در این ویژه نامه ها داشته است.
به گزارش نکونیوز، همه ساله در اواخر اسفندماه، اغلب روزنامه های کثیرالانتشار اقدام به انتشار ویژه نامه های نوروزی در قالب سالنامه هایی می کنند که در آن به بررسی مهمترین رویدادهای کشور در سالی که گذشت در قالب تحلیل و گزارش و گفت و گو می پردازند و چشم انداز سال آتی را ترسیم می کنند.
مروری بر سالنامه های نوروزی روزنامه های کشور در نوروز ۹۵ نشان می دهد هرچند اقتصاد نقش پررنگی در این ویژه نامه ها داشت، اما حضور نفت در آن کمرنگتر از همیشه بود. این در حالیست که بسیاری از رویدادهای اقتصادی و حتی دیپلماسی کشور در سال گذشته، به حوزه انرژی و نفت ارتباط داشت و کاهش قیمت نفت نیز اثرات سختی بر اقتصاد کشور داشت. با این وجود رسانه ها در سالنامه های نوروزی خود کمتر به این موضوع پرداختند و تعداد مطالب تحلیلی یا گفت و گوهای قابل اعتنا در سالنامه های حجیم نوروزی روزنامه ها به تعداد انگشتان دو دست نمی رسید. هرچند که در سال گذشته و در سالنامه نوروزی ۹۴، روزنامه شرق به حوزه نفت به صورت تخصصی حتی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی پرداخته بود که در سالنامه ۹۵ خبری از آن نبود.
برای بررسی این موضوع از یک سو باید به میزان توجه مدیران رسانه ها و سردبیران به حوزه انرژی پرداخت ودلایل عدم توجه یا عدم شناخت آنان نسبت به حوزه انرژی را واکاوی کرد و از سوی دیگر به دلایل عدم نقش آفرینی فعال خبرنگاران و نویسندگان حوزه انرژی در اغلب روزنامه های سراسری پرداخت.
اما آنچه در مجموع قابل توجه به نظر می رسد ضرورت توجه بیشتر رسانه ها به حوزه انرژی به عنوان یک حوزه تاثیرگذار در اقتصاد کشور است که بر کلیه شوونات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی کشور تاثیرات غیرقابل انکاری دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵