کد مطلب: 74789
 
افزایش ضریب بازیافت مخازن نفتی
 
عضو کمیسیون انرژی گفت: افزایش بازیافت در میدان‎های نفتی به دلیل اهمیت زیاد برای کشور، یکی از اهداف الگوی جدید قراردادهای نفتی است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
عضو کمیسیون انرژی گفت: افزایش بازیافت در میدان‎های نفتی به دلیل اهمیت زیاد برای کشور، یکی از اهداف الگوی جدید قراردادهای نفتی است.
جلال میرزایی در گفتگو با خبرنگار شانا درباره افزایش ضریب بازیافت در میدان‌های نفتی اظهار کرد: یکی از اهداف پیش بینی شده برای الگوی جدید قراردادهای نفتی، افزایش بازیافت در میدان‌های نفتی است.

عضو کمیسیون انرژی افزود: به طور حتم، الگوی جدید قراردادهای نفتی در تحقق این برنامه موثر است.

وی گفت: استفاده از فناوری و سرمایه گذاری برای افزایش بازیافت نفت ضروری است و روش‌های سنتی، کارآیی و اثربخشی کافی را ندارد.

میرزایی افزود: در شرایط نبود فناوری موثر، حجم زیادی از منابع نفت از مخزن قابلیت استخراج ندارد و اقدام‎هایی مانند تزریق آب یا گاز تنها بخشی از تولید را افزایش می دهد؛ این در حالی است که عمر میدان‌های نفتی کشور از نیمه گذشته و تولید را تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت: امیدوار است وزارت نفت در جهت پیش بینی شده برای جذب سرمایه گذاری لازم برای میدان‎های مشترک و افزایش بازیافت با تکیه بر الگوی جدید قراردادهای نفتی، حرکت خود را ادامه دهد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت به تازگی، محور و هدف اصلی صنعت نفت در اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی را ازدیاد برداشت از مخازن عنوان کرد و گفت: امیدوارم این هدف به یک خواست ملی بدل شود.


وزیر نفت از همه به‌ویژه رسانه‌ها خواست موضوع ضرورت ازدیاد برداشت را مورد توجه قرار دهند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵