کد مطلب: 85895
 
موزه صنعت پتروشیمی در شیراز تأسیس می شود
 
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از تأسیس موزه صنعت پتروشیمی در منطقه یک پتروشیمی شیراز خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از تأسیس موزه صنعت پتروشیمی در منطقه یک پتروشیمی شیراز خبر داد.

به گزارش شانا، مرضیه شاهدایی در بیست و هشتمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی با تأکید بر یکپارچگی بازرگانی محصولات پتروشیمی گفت: تحقق این موضوع در شرایط موجود بسیار ضروری است.

وی با اشاره به این که عربستان به دلیل نداشتن منابع گازی، حداکثر استفاده را از منابع نفتی دارد، ادامه داد: با توجه به افزایش مصرف جهانی محصولات پتروشیمی در جهان، صنعت پتروشیمی ایران می تواند از فرصت وجود منابع عظیم گازی در کشور استفاده و نقش حائز اهمیتی را در اقتصاد ایران بازی کند.

معاون وزیر نفت با تاکید بر حفظ و اولویت قرار دادن منافع ملی، گفت: یکپارچگی همه واحدهای پتروشیمی کشور می تواند ایران را سیاست‌گذار عرضه و قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی کند.

شاهدایی با اشاره به برنامه افزایش تولید صنعت پتروشیمی تا رقم 72 میلیون تن در پایان سال 96، اظهار کرد: در پایان برنامه ششم هدف گذاری ما رسیدن به تولید ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تن تولید است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که ساخت داخل امروز مایه غرور و افتخار ماست، ادامه داد: استفاده از ساخت داخل و فناوری‌های بومی در صنعت پتروشیمی را باید در اولویت قرار دهیم.

استفاده حداکثری از دوران پسابرجام

شاهدایی به استفاده از فرصت ایجاد شده در دوران پسابرجام و شرایط روز کشور در جهت گسترش ارتباطات بین المللی اشاره و اظهار کرد: مجتمع های پتروشیمی کشور باید از تمایل شرکتهای خارجی برای مشارکت با شرکتهای ایرانی در بخش تولید و اجرای طرح های جدید به منظور ارتقای واحدها و همچنین تکمیل زنجیره ارزش استفاده کنند.

وی تکمیل زنجیره ارزش را عامل درآمدزایی و اشتغال‌زایی موثر دانست و گفت: شرکت‌های پتروشیمی کشور در مسیر تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دستی سرمایه‌گذاری کنند.

شاهدایی همچنین بر ضرورت توجه به منابع انسانی در صنعت پتروشیمی تاکید کرد و خواستار تربیت نیروی انسانی با برگزاری دورهای آموزشی به منظور تربیت مدیران آینده صنعت پتروشیمی شد و گفت: این مهم می تواند به صورت منسجم از طریق توافق با مراکز آکادمیک و دانشگاهی معتبر از سوی همه شرکت‌های پتروشیمی انجام شود.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی خواستار توجه جدی مدیران عامل تمامی شرکت های پتروشیمی به نقش روابط عمومی در صنعت شد و افزود: متاسفانه در شرکت های پتروشیمی به جایگاه و نقش جدی روابط عمومی‌ها توجه چندانی نمی شود و به آن به عنوان یک واحد اولویت دار سازمان نگاه نمی کنند؛ یک روابط عمومی خوب می تواند در ارتقای سازمان بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به این که منطقه یک پتروشیمی شیراز در سال ۱۳۳۸ شمسی کلنگ خورد و در سال ۱۳۴۲ شمسی افتتاح شد و پس از نیم قرن فعالیت به دلیل قدمت و منسوخ شدن واحد از دور خارج شد، گفت: پیشنهاد دادیم که این منطقه به عنوان موزه صنعت پتروشیمی ایجاد شود.

شاهدایی افزود: برای صنعت پتروشیمی مایه افتخار است که واحدی که مربوط به بیش از ۵۰ سال است حفظ و نگهداری کنیم و برای آیندگان باقی بگذاریم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی توجه به مسئولیت اجتماعی از سوی شرکت‌های پتروشیمی را مورد تاکید قرار داد و گفت: شعاری که در کنار هم کار نمی کنیم، در کنار هم زندگی می کنیم را در همه مجتمع‌ها مورد توجه قرار گیرد.

بیست و هشتمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی با حضور مرضیه شاهدایی، معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی، دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و سایر مدیران ارشد این صنعت از سوم تا پنجم خردادماه در اصفهان برگزار شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵