داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 90032
 
شکایت قطر به سازمان جهانی تجارت
 
قطر علیه تحریم تجاری که از سوی عربستان، امارات و بحرین علیه این کشور اعمال شده به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
قطر علیه تحریم تجاری که از سوی عربستان، امارات و بحرین علیه این کشور اعمال شده به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.


به گزارش ایسنا، وزارت اقتصاد و تجارت قطر روز دوشنبه درباره تحریم غیرقانونی کشورهای همسایه‌اش به سازمان جهانی تجارت شکایت‌ کرد.

وزارت اقتصاد و تجارت قطر افزود: موضوع محاصره کشورهای عربی را به هیئت حل اختلاف سازمان مذکور برده است.

این وزارتخانه افزود: در شکایت آمده است کشورهای محاصره کننده قوانین و توافقات اساسی در سازمان جهانی تجارت را به اضافه جوانب مالکیت فکری مربوط به تجارت را نقض کرده‌اند.

احمد بن جاسم آل ثانی، وزیر اقتصاد قطر گفت: تدابیر ظالمانه کشورهای محاصره کننده نقض علنی احکام و توافقات و عرف‌های بین‌المللی است که برای اولین بار در چارچوب گروه‌های اقتصادی رخ می‌دهد.

علی الولید آل ثانی، نماینده قطر در سازمان جهانی تجارت در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز عربی گفت: دوحه علاوه بر تنظیم شکایتی علیه تحریم‌های اعمال شده از سوی عربستان، امارات و بحرین به سازمان جهانی تجارت به این سه کشور ۶۰ روز برای حل و فصل شکایت و یا رسیدگی به طرح دعوی در سازمان مذکور و تحریم‌های تجاری انتقام‌جویانه احتمالی مهلت داد.

این شکایت‌نامه یک روز پس از صدور بیانیه‌ای از سوی این کشورها در پایان نشست منامه و تاکیدشان بر آمادگی برای آغاز گفت‌وگو با دوحه به شرط پایبندی آن به خواسته‌های ۱۳‌گانه آنها ارائه شد.

این سه کشور عربی حوزه خلیج فارس به علاوه مصر، قطر را به حمایت از افراط‌گرایی و تروریسم متهم کرده و اقداماتی را در راستای به انزوا کشاندن قطر در پیش گرفته و روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵