کد مطلب: 103039
 
افت صادرات نفت ایران به ژاپن
 
صادرات نفت ایران به ژاپن در چهارمین ماه سال جاری میلادی به ۳۳ هزار بشکه در روز رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
صادرات نفت ایران به ژاپن در چهارمین ماه سال جاری میلادی به ۳۳ هزار بشکه در روز رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن در جدیدترین گزارش خود از افت ۲۵ درصدی واردات نفت این کشور از ایران در آوریل ۲۰۱۸ خبر داد.

بر اساس آمارهای این وزارتخانه، خرید نفت ژاپن از ایران در آوریل ۲۰۱۸ به ۱۴۷ هزار کیلو لیتر برابر با ۳۳ هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۲۵ درصدی داشته است. واردات نفت ژاپن از ایران در آوریل سال گذشته میلادی ۱۹۷ هزار کیلو لیتر برابر با ۴۴ هزار بشکه در روز اعلام شده بود.

واردات نفت این کشور جنوب شرق آسیا از ایران در آوریل امسال نسبت به ماه قبل از آن نیز با افت ۸۵ درصدی روبرو شده است. ایران در ماه مارس امسال ۲۱۶ هزار بشکه در روز نفت به ژاپن صادر کرده بود.

صادرات نفت ایران به ژاپن معمولا در دوره های دو ماهه انجام می شود و همین مسئله باعث افت و خیز قابل توجه در آمار ماهانه ارائه شده از سوی وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن می شود.

ایران یک درصد نفت مورد نیاز ژاپن را در آوریل ۲۰۱۸ تامین کرده است.

کل واردات نفت ژاپن در آوریل ۲۰۱۸ نیز افت ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۳.۴۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵